Facebook Profile Master

mai 2018
E T K N R L P
« nov.    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Rubriigid

Facebook Profile Master

Kitty Sanders: Prantsuse õudukas – põhjused ja ravi.

Tere inimesed. Seekord panen üles tõlketöö. Sattusin väga hea teksti peale ja ei saanud kohe mitte küünalt vaka all hoida. Võtsin kätte ja tõlkisin ära. Et las teised ka loevad. Kitty räägib õiget juttu ja eks ka meie peaksime sellest õppust võtma.  Originaal on võetud siit:

http://www.kittysanders.com/RU/2558

Tõlgitud ja avaldatud autori loal.

 

Kitty Sanders vaatab sind nagu lillelast.

Kitty Sanders vaatab sind nagu lillelast.

 

Omalt poolt natuke omavolitsesin ja lisasin algusesse näitliku videomaterjali. Autoriga pole sel midagi pistmist ja ta ei vastuta seal esinevate wärkide eest. 

 

Terrorismi on võimalik võita.

Kitty Sanders: Prantsuse õudukas  – põhjused ja ravi.

Peale terroriaktide seeriat Pariisis ning peale kaastunde avaldusi kannatanutele, hukkunute omastele ning kogu prantsuse rahvale algab õige pea vana diskussioon teemal “Mida teha?” Euroopa poliitikud ja aktivistid pakuvad välja isegi õige mitu lahendust.

1. Pommitame veel rohkem ISIS-t.

Tegelikult on see juba tehtud. Täna viisid Prantsusmaa õhujõud läbi võimsa löögi ISIS-e positsioonide pihta. Iseenesest on see ju vajalik samm, kuid ma ei arva et see aitaks kuidagi lahendada Euroopa Liidu ja Prantsusmaa siseseid pingeid, kuna terroristid juba asuvad Euroopa pinnal.

2. Paneme kõik oma avataridele leinapildid, ja postitame sotsiaalmeediasse “Je suis Paris”.

Noh, leina märgina võiks seda ju tõesti teha. Ainuke asi et terrorismi ja islamismi vastu see ei aita kuidagi. Vähetõenäoline, et enda ohvrina positsioneerimise strateegia stiilis “Meid kõiki tapeti maha! Me oleme kõik ohvrid!” suudaks kuidagi islamistidele hirmu naha vahele ajada. Sellest hoolimata aga just sellist suhtumist näitab üles Euroopa Liit ja sellele kaasatundjad. 

Peale Charlie Hebdo-le sooritatud rünnakud olid paljud vaimustatud, et tänavatele tuli sadu tuhandeid inimesi kandes loosungeid “Ma olen Charlie”. Nende meelest see nagu demonstreeris rahvuse konsolideerumist ja kodanikuühiskonna võimu. Kuid jällegi, islamivõitlejaid see kõik vaevalt et hirmutab, nad vaatavad rahvamassi kui märklauda, eriti kui see rahvamass end ise märklauaks nimetab.

See ebaefektiivne strateegia on puhtakujuliselt vasakpoolse loomusega. Vasakpoolsete paradigmas on vägivalt tabuks, kurjuse vastu tohib võidelda vaid pisarate ja veenmisega.

Just vasakpoolsed on need, kes soovitavad islamistide poolt vägistatud või sandistatud naistel riietuda tagasihoidlikumalt ja mõistavad neid hukka, kui ohvrid politseisse pöörduvad. Nende meelest peaks ohver vägistajaga võitlema selle abil et pidevalt suurendab oma viktiimsust ja muutub pidevalt veel enam abituks ja nõrgaks. Loomulikult suurendab selline lähenemine veelgi enam vägistamiste arvu kuid vasakpoolsed elavad juba aastast 1917 motoga – “Kui reaalsus on meie vastu, siis seda halvem reaalsusele”.

Parim meetod vägistamise vastu on püstol.

Selleks pole vaja isegi politseid. Naisterahvas tulistab vägistajat ja peale selle helistab rahulikult politseisse. Ma ise eelistaks siiski ainult tulistamist ning seejärel haavatu jätmist saatuse hoolde. Muidugi on see utoopia, tänapäeva oludes tuleb siiski tingimata informeerida ka politseid.

Mis puudutab terroriste, islamiste, fundamentaliste ja igasugu muid pahasid poisse, siis nendega on tarvis end positsioneerida mitte ohvrina vaid inimesena, kes suudab vastu hakata.

Hüüdlause “Hävitame kõik terroristid” on oluliselt parem hüüdlausest “Me oleme kõik ohvrid”.

3. Vana Euroopa traditsiooni kohaselt süüdistame kõigis ameeriklasi ja juute, seejäral pingutame natuke ja valime veel vasakpoolsema presidendi. Ma isegi ei tea kes oleks pranstlastel veel vasakpoolsem Olland-ist, võib olla mõni trotskist või anarho – kommunist. Ja siis peaksime veel kõvemini hakkama karjuma okupeeritud Palestiinast, ameeriklaste ja nende käsilaste paremäärmuslikust terrorist vabadust armastava Venetsueela/Nikaraagua/Boliivia suhtes, terroristi pisaratest ning Iisraeli ja USA kaupade keelustamisest.

Siinkohal tuleb mõista miks Euroopa sotsid nii käituvad. Nende peas on kinnistunud täiesti vale, kuid püsiv mõte nadu oleks arenenud riigid, mida me kutsume Lääneks läbinisti pahad, vaesed riigid aga head.

Nad arvavad automaatselt kõige jõhkramad, süngemad ja mahajäänumad riigid oma liitlasteks põhjendades nende mahajäämust “lääne poolt koloniseerimisega”. Kui sellistes riikides toimub midagi jõledat, näiteks massilised “valede inimeste” hukkamised või naiste mõrvad, siis eurosotsid ütlevad et tegu oli “hädavajadusega”, “neil on sellised traditsioonid” ja “tuleks mõistvalt suhtuda”. Selle skeemi kohaselt on vaesed, agressiivsed ja läänevastased riigid head, lääneriigid aga halvad. Sellest skeemist lähtuvad nad alati – kui see ei lähe kokku reaalsusega, seda halvem reaalsusele. Just selline vasak lähenemine on viinud Euroopa Liidu sellesse seisu, milles ta praegu on.

4. Marginaalsem poliitiline spektrum sooviks võimule valide Le Pen-i kes siis “korra majja” lööks. Kahjuks aga on Le Pen traditsionalist, protektsionalist, turu riikliku reguleerimise pooldaja ja USA-ga integratsiooni vastane. Ta ei suuda Pranstusmaa probleeme lahendada. Vaatamata üsna elutervele euroskeptitsismile pakub Marine Le Pen vasakpoolse, bürokraatliku ja softtotalitaarse EU asemel välja “kolmanda tee”. Vahetada bürokraatlik eurosotsialism välja prantsuse fašismi vastu. Kuid milleks?

Sest tegelikult on ju olemas reaalsed meetmed, mis aitaksid Prantsusmaal kõrvaldada terroriohu. Iga liider, kes sellise programmi elluviimise tõsimeeli ette võtaks, suudaks selle ka edukalt läbi viia.

Programm ise oleks järgmine:

  1.  Sotsiaaltoetuste järsk vähendamine või äramuutmine ning heategevussfääri privatiseerimine. Need inimesed, kes reaalselt toetust vajavad (orvud, invaliidid) võtta arvele heategevates fondides, mida peavad kas äristruktuurid või siis suured rahvusvahelised korporatsioonid. Regulaarselt korraldada heategevaid üritusi nagu näiteks Tšiilis toimuvad Teleton-i üritused. https://en.wikipedia.org/wiki/Teletón_(Chile) . Selline asi vähendaks oluliselt riigi atraktiivsust nende tegelaste silmis, kes tulevad kohale sotsiaalabi peal elama, kommunistide poolt hääletama ja paar korda aastas oma kaaskodanike vara põletamise teel ennast lõbustama.
  2. Maksude vähendamine. Jõuline, vastuvaidlematu ja pöördumatu. See tooks juurde investeeringuid, looks tööõhkkonna ja annaks tõuke ärikeskkonna kasvule. Inimesed, kes riiki saabuvad oleks kohe orienteeritud raha teenimisele (mitte sotsiaalabi kaudu. tõlk.).
  3. Haridussfääri privatiseerimine. Kasvõi osaline. Haridus on vajalik tarvilike oskuste omandamiseks, suhete sisseseadmiseks ning sotsialiseerumiseks. Kui kvaliteetse ülikoolihariduse asemel õpetatakse noortele klassiteooriat, marksistlikku majandust, Alain Badiou stiilis sotsioloogiat, räägitakse streikidest, pühast kolmainsusest “ Vesper, Ensslin, Baader”, tõsimeeli arutatakse bolševike ja maoistide konsteptsiooni “klassipõhisest ja rahvalikust õigussüsteemist”, räägitakse ultravasakpoolsete st terroristidest ja islamistidest kui kaunishingedest, keda rõhuvad koledad kapitalistid, ameeriklased, Iisrael ja Alvaro Uribe – siis see tähendab et sellistes koolides töötavad ebakompetentsed õppejõud. Hariduse privatiseerimine aitaks kaasa ebapädevate õppejõdude vallandamisele ja vabastaks hariduse ametühingute maffia mõju alt, kes taovad noortele inimestele pähe mõttetuid ja hirmutavaid teooriaid nagu marksism, uusvasakpoolsus, trotskism ja alterglobalism.
  4. Relvade legaliseerimine tingimusel, et relva saanud kodanik pole osalenud autode põletamises, Talibani / Al Qaeda/ FARC ja teiste samas stiilis organisatsioonide toetamiseks korraldadut üritustel. Kindlasti tuleb ära muuta mõise “hädakaitse piiride ületamine”. Ei ole võimalik teha midagi valesti kui päästad oma elu. Kui tudengineiu laseb maha viis vägistajat, siis see ei ole mingil juhul hädakaitse piiride ületamine, isegi kui kaks viimast kuuli selga saavad. Kui majaperemees ja perenaine lasevad maha kõik röövlid, kes nende majja sisse murdsid, siis ka see ei ole hädakaitse piiride ületamine. Kui inimene päästab oma elu, siis tal on õigus kõigele.
  5. Prantsuse ühiskonnale vajadustele sobivama meedia loomine. Äri, välismaised investorid ja alternatiivsete sotsiaalmajanduslike mudelite pooldajad peavad olema laialt esindatud nii haridussüsteemis kui ka meedias ning nad ei tohi sattuda igasugu vasakpoolse meedia, agressiivsete sotsialistide ja nende ninameeste löögi alla. Ma ei kutsu sugugi üles vasakpoolset meediat ümber jagama või neil seda käest ära võtma – piisab kasvõi veidi muuta intellektuaalset kliimat ja luua eeldused kasvõi osaliseks hariduse privatiseerimiseks. Ma saan aru, et press võib esindada kommunistlike parteide, terroristide, ametühingute maffia ja nende tudengite huve, kes kas ei suuda või ei taha õppida. Kuid kogu Prantsusmaa ei koosne ainult neist.
  6. Valida valitsusse inimesed, kes on külmaverelised juhid sealhulgas ka julgeoleku spetsialistid. Nojah, siin on meeldivat vähe. Kuid jõustruktuuride tugevnemise oht, sealhulgas ka sõjaväeline diktatuur on oluliselt parem kui šairaat ja massimõrvad. Ei, ka sellele on alternatiiv. Relvastada kodanikud, luua erapolitsei ja vabatahtlikud patrullid, kuid mulle tundub et seda küll prantslased kunagi ei tee.

Ere näide selle kohta kuidas õigeaegselt valitud ja targalt toimiv “kriisiaja juht” võib paari aastaga täiesti hävitada terroriohu on peruulane Alberto Fujimori. Prantsuse “valgustatud vasakpoolsed” muidugi kirtsutavad selle peale nina. Nad on ju prantslased ja neil pole mingit vajadust arvestada mingisuguse peruulase kogemusega. Nende skisopoliitiline mõtlemine ilmutab enneolematut impeeriumlikku enesega rahulolu ja ülbust, kui asi puudutab selliseid ebamugavaid riike nagu Tšiili, Peruu või siis šahhiidide Iraan ja sunnib samas neid kaitsma selliseid tegelasi nagu taliibid, HAMAS/ FARC / Hezbolla jne .

Selle kohta oskan ma öelda ainult üht. Kui keegi väga armastab arengumaid, siis see on väga hea. Ma ise ka armastan neid ja leian neid ääretult rohkem vabadust ja võimalusi kui seda suudaks pakkuda bürokratiseerunud Euroopa Liidu ühiskond.

Kuid kui keegi juba kord armastab arengumaid, siis ei ole mõtet neid jagada esmasordilisteks (sotsid) ja teisesordilisteks (parempoolsed).

Tulles tagasi Fujimori kogemuse juurde tahaksin öelda, et ta suutis paari aastaga hävitada Sendero Luminoso – väga ohtliku maoistliku terrorirühmituse. See organisatsioon võinuks vabalt konkureerida selliste ühingutega nagu FARC või Tupac Amaru Revolutsiooniline Liikumine.

Alberto Fujimori, Peruu president aastatel 1990 - 2000

Alberto Fujimori, Peruu president aastatel 1990 – 2000

Hetkel kui Alberto “El Chino” Fujimori võimule tuli, oli Peruus vaeste osakaal 55%, Peruu liikmelisus IMF-is ja Rahvusvahelises kaubanduspangas oli peatatud, inflatsioon oli ülikõrge ja kolmandikku riigi territooriumist kontrollisid Sendero Luminoso ja Tupac Amaru võitlejad. Inimröövid, mõrvad, röövimised ja peksmised olid riigis täiesti tavalised. Enne Fujimori valitsust olid riigist lahkunud ligi miljon põgenikku ning emigrantidena lahkunud ligi 700 000 inimest. Eksperdid hindavad korratuste käigus hukkunute arvuks, 30 000 inimest ning tekitatud varalist kahju 30 miljardi USD-i väärtuses.

c_6de46c6c6128ef5859729c718bba54e9

Ülal on Sentero Luminoso võitlejad, all ISIS-e omad. Leia viis erinevust.

Fujimori polnud ei patsifist ega tatine humanist. Ta viis läbi iseseisvat sise- ja välispoliitikat ning kohati tegutses üsna jõuliselt. Tema tegevuse tulemusena ilmusid järgmised näitajad: SKP kasvas 7,1% ning muutus Ladina Ameerikas kõige kõrgemaks ning 1994 aastaks sai sellest kõrgeim majanduskasv maailmas, moodustades 13.6%. Inflatsioon langes viimase 22 aasta madalaimale tasemele, veel 1990 aastal moodustas see 7650%. Välismaiste investeeringute koguarv kasvas viis korda. Töötus vähenes kaks korda, vaeste osakaal vähenes 9%, pensionid ja minimumpalk kasvas neli korda. Püüti kinni ja mõisteti vangi 14.5 tuhat terroristi, arreteeriti ka nende liidrid nagu näiteks Manuel Rubén Abimael Guzmán Reynoso.

Paranes oluliselt haridussüsteem kust põgenesid ebapädevad “õpetajad” kes oskasid ainult rääkida Mao, Lenini ja muude massimõrtsukate suurtest tegudest. Muu hulgas viidi läbi ka silmapaistev operatsioon Jaapani saatkonnas võetud pantvangide vabastamiseks. Kolmandikku riigist kontrollinud terroristlikud rühmitused löödi puruks.

Vaat selline peaks olema ühe korraliku kriisijuhi tegevuse tulemus.

Prantsusmaa ja mõningad teised EL-i liikmed võivad hetkel veel läbi saada suhteliselt leebete Fujimori meetoditega. Kui nad aga kavatsevad olukorda veel rohkem käest lasta, siis peavad nad abi otsima juba oluliselt jõhkramatest mudelitest mida omal ajal kasutas Tšiili ja Singapur.

Muidugi nad võivad alati veel kord korrata oma lemmikviga ning proovida sisse seada natsionalistlik – fašistlik süsteem. Arva, et tulemus on suhteliselt etteaimatav.

Share

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>