Facebook Profile Master

mai 2018
E T K N R L P
« nov.    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Rubriigid

Facebook Profile Master

Täissöönud hiir kes teeskleb et ta on karu.

 

Tere inimesed.

Kirjutan siis üle pika aja jälle. Tuligi pikk paus sisse. Põhiliselt muidugi sellepärast et polnud midagi väga vapustavat millest rääkida. Ega praegugi eriti ole, aga niisama, vormi hoidmiseks mõtlesin et grafomaanitsen jälle.

Teeme siis väikse kokkuvõtte teemal mis meil ida – ja lõunarindel ka toimub.

Ja nii nad tapsidki meie Voldemari.

Ütlen kohe ära, et ma ennist veidi ülehindasin kodanik Putinit. Ma nimelt otsisin tõsimeeli tema Kavalat Plaani. Noh, eks ma eeldasin et see plaan on nigel nagu onu Vovagi, aga et ta siiski on. Mida aeg edasi, seda selgemaks mulle saab, et plaani ei ole. Üldse. Ka Vova ise osutuski lihtsalt väikseks ja nilbeks mehikeseks. Vaat siin see nüüd on kui kipud inimestest siiski paremini arvama kui nad tegelikult on.

Minu jaoks oli tõehetk eelmisel aastal Austraalias Brisbane’s toimunud G 20 kokkutulek, kuhu imelikul kombel ka Voldemar oma ässi kohale vedas. Ütleme nii, et selle vennikese isikuomadustes olen ma alati sügavalt kahelnud. Tegu on ju suht alama astme kagebiidiga (selles rohkearvulises ametkonnas ei teinud karjääri vaid totaalne idioot), kelle vaimsete võimete suhtes olid kolleegid kergelt öeldes kriitilised. Hüüdnimed “Koiliblikas” ja “Koni” mingile erilisele lugupidamisele just ei viita. Võimule sai ta ka seeläbi, et Jeltsini “perekond” määras ta presidendiks, kuna Vova oli tuntud kuulekas hall tolgus. Ehk siis tõesti totaalselt vasak inimene, kes on sattunud õigel ajal õiges kohas olema.

Vova karjääri algus. Tassib Sobchaki kohvreid...

Vova karjääri algus. Tassib Sobchaki kohvreid…

Niih… aga see selleks. Mul pole enam kübetki kahtlust selles, et Voval puuduvad isegi elementaarsed teadmised majandusest, poliitikast ja administreerimisest. Aga inimene on siiski organites teeninud ja peaks vähemalt mingeid skille omama. Nii näiteks peaks ta oskama infot koguda ja selle põhjal analüütikat tegema. Veel peaks ta igat liiki nuuskimise teel kindlaks määrama oma vastaste meelsuse ning töötama välja vettpidava plaani. Lisaks peaks tal olema ka tugev enesekontroll ja näitlemisoskus.

… ja on muidu lahe.

… ja on muidu matšo.

Kui ta juba ennast Austraaliasse kohale vedas, siis ma eeldasin et tal peaks mingi tegevusplaan olema. Noh kasvõi sisetarbimiseks natuke reklaami teha. Et seisab seal teiste tegijate seas ja naeratab armsalt. See nagu näitaks kohalikule vatnikutest elektoraadile et süsteem töötab, kõik on kontrolli all ja sittagi pole ka muutunud. Voldemar on endiselt tegija.

Mida teeb onu Vova? Esiteks tuleb ta kenasti kohale ja lisaks sellele veab veel mingil adumatul põhjusel endaga kaasa oma vanarauast sõjalaevad. Ilmselt oli see mingi kahtlase väärtusega katse neetud kapitalistidele kolli teha. Või siis lihtsalt paranoia, kuna Vova võis tõesti arvata et teda seal arreteerima hakatakse, või tulevad kuskilt vabamüürlastest judoreptiloidid, või juhtub miskit muud ekstreemset. Peale koaala sügamise käib ta korra koosolekul, sööb peaaegu tühja laua taga lõunat, teeb grupipildi kus ta on kuskile nurga peale surutud, pakib siis kohvrid ja tõmbab lesta. Üsna nutuse näoga veel sealjuures. Tema viril moll oli nähtav isegi arvestades asjaolu et ta kogu selle manustatud botoxi mõjul pole võimeline eriti silmi pilgutama ja mingit tormilist miimikat esile kutsuma. Ilmselt polnud ta millegagi rahul. Lahkumise põhjendus oli ka stiilis et kell juba palju ja homme on koolipäev.

Minul tekkis küsimus et millist vastuvõttu see abordi ohver siis ootas? Niipalju peaks nagu ju aru saama et peale Krimmi okupeerimist, konflikti tektitamist Lugandas ja Dombabwes ning Boeingi allatulistamist teda vist eriti südamlikult seal vastu võtma ei hakata. Ei noh kui teed siis tee, aga arvesta tagajärgedega. Et kui ikkagi tahad endiselt pildis olla, siis kannata hambad ristis ära ja tee naerune nägu ette kui fotograafe märkad. Või arvas ta siis et hakkab koos sakslaste, hiinlaste ja prantslastega Obamat jalgadega peksma?

Noh heakene küll, inimene võib ju idioot olla ja valitseda. Vaadake kasvõi kodust Eesti Vabariiki, eksole. Aga nõunikke pole ju keegi ära keelanud. Küsigu siis nende käest. Kogu Putja meeskond on ju eriteenistuste taustaga, kas siis tõesti ei leidunud ühkti prognoosijat või analüütikut?

Ütlen ausalt et ma ei hakka isegi oletama mida onu Vova omale seal ette kujutas. Igatahes ei vastanud reaalsus ootustele ning vennike kaotas banaalselt enesekontrolli.

Sellest hetkest on onu Vova minu jaoks surnud. Kui inimene ja nähtus. See sündmus näitas et ta on ümmargune null mitte ainult kui majandusmees, poliitik ja administraator vaid ka kui eriteenistuste töötaja. Mis tähendab et inimene ei kujuta endast üldse mitte midagi. Tähendab absoluutselt.

Aga kas siis mingi plaan ikka oli?

Takkajärgi olen nüüd paljude asjasse puutuvate inimestega vestelnud, sealhulgas ka Ukraina üsna kõrgete julgeolekutöötajatega. Nii imelik kui see ka pole, siis paistab et Voldemaril oli plaan siiski olemas. Plaan oli isegi hea, aga lihtsalt välja kukkus nagu alati.

Ma ei väida, et olen FSB ja GRU salaettekandeid lugenud. Ei ole. Lihtsalt olen siin infot kogunud ja natuke mõtisklenud. Samas pole täiesti korrumpeerunud riigis ka salaplaanide hankimine kuigi raske. Ukraina pool oli neid näinud juba mitu aastat varem, ainuke asi et parimates lõunaslaavi õigeusklikes traditsioonides ei võetud midagi ette. Et ehk jopastab. Osaliselt jopastaski, sest oleks võinud palju hullemini minna. Nimelt keeras Maidan kogu Voldemari kena plaani nässu. Osaliselt ka Putja enda enesekontrolli puudumine.

Fantaseerime nüüd natuke. On olemas Venemaa. Pole just kaugeltki mingi progressi ja teadusliku mõtte kants, aga kuna naftahinnad on kõrged siis on raha roppu moodi. Eriti kui veel elanikele jagama ei pea, need on harjunud sita sees elama, peaasi et kõik meid kardavad. Lisaks sellele on olemas ka räme impeeriumi ihalus, alaväärsuskompleksid ja soov tekitada CCCP vol. 2. Nüüd on olemas veel ka Ukraina. Põhimõtteliselt on tegu endise impeeriumi osaga, kes on iseseisvusest kergelt segi keeranud ja ei oska sellega õieti midagi peale hakata, kuna kogemus puudub. Samas on tegu väga kasuliku impeerimi osaga. Nõuka ajast on sinna jäänud suurel hulgal töötavaid sõjatööstuse ettevõtteid, ilma milleta ei suuda Venemaa peaaegu midagi oma relvadest toota. On suur hulk venekeelseid elanikke, keda vajaduse korral saab Moskvasse ümber asustada, kuna seal on juba ammu tšurkasid rohkem kui inimesi. Noh ja on lisaks sellele ka veel suur territoorium mida kasutada. Normaalne riik mõtleks siinkohal kaubavahetusele, Venemaa aga mõtleb pigem okupatsioonile ja impeeriumi taastamisele. Ehkki okupatsioon on kordades kallim kui vajaliku ostmine või vahetamine.  Kuidas seda siis teha?

10565208_10204353746033705_7869864307712189534_n

Midagi läks nihu…

 

Nüüd jõuame Maidanini. Ütleme ausalt ma ei viitsi kuulata pläma, et see oli USA/vabamüürlaste/judoreptiloidide korraldatud. Eks siis Venemaa võtku õppust ja korraldagu ka. Palju peab eestlastele maksma, et need kõik kooris hakkaks Venemaa koosseisu tahtma? Või palju peab sakslastele maksma, et need Merkeli triikrauaga surnuks lööks ja SRÜ-ga liituks? Või mis me pupsutame, maksku siis juba murican’idele, et nood Obama loomaaeda kinni paneks ja rahvarahutusi korraldaks. Mis see siis ära ei ole, kui see korraldamine juba seoke käkitegu on. Või oskavad ameeriklased ainukesena maailmas seda trikki? Või on kõige taga ikkagi judoreptiloidid?

"Et mismõttes te pole nõus kliima soojenemist korraldama?" Putini ja Dugini (ja mitte ainult nende) ettekujutus maailmapoliitika telgitagusest.

“Et nagu mismõttes te pole nõus kliima soojenemist korraldama?”
Putini ja Dugini (ja mitte ainult nende) ettekujutus maailmapoliitika telgitagusest.

Selge on see, et mingi vastuhaku või revolutsiooni tekkeks on vaja eeldusi. Ukrainas oli selleks Janukovitši kriminaalne diktatuur. Muidugi toetati Maidanil seisnud noori. Aga enamus toetajaid olid Ukraina enda ärimehed kel oli kopp ees kohustustest eraldada raha Janukovitši perekonna ühiskassase, äride ülevõtmisest ja muust pornograafiast. Maidan oli vähemalt lootus, et midagi muutub. Ja Putja toetas seda diktatuuri, kuna tal oli tõesti plaan.

Ma polnud tükk aega kindel, miks oli Janukovitšile antud käsk ajada meeleavaldus vägivaldseks. Nimelt põhjustas massilise väljaastumise tudengite mõttetult jõhker kohtlemine peale esimest meeleavaldust. Lisaks sellele saadeti hiljem meeleavaldajate vastu snaiprid. Snaipritel saab olla vaid üks eesmärk – ajada rahvas vihale ja kutsuda esile vägivallapuhang. Rahvamassi snaipritega laiali ei aja.

Nüüd hakkab asi veidi selguma. Eesmärgiks oli esile kutsuda meeleavaldajate vägivallapuhang ning siis erivägede abiga see eriti veriselt maha suruda. Mis see oleks andnud? Euroliit ja USA oleks Janukovitši vastu hoobilt kehtestanud majandussanktsioonid. Ei mingit Euroliitu ja IMF raha. Arvestame sellega, et Ukrainas oli finantskriis juba ammu soolas. Põhiliselt muidugi sellepärast, et keskpank andis kergekäeliselt laenu kommertspankadele, kes omakorda finantseerisid omi inimesi, kes omakorda kogu pleki kiirelt offshore-i arvetele toimetasid ega mõelnudki tagasi maksta. Seega oli selge, et Ukraina ilma välise finatssüstita hakkama ei saa. Vägivald oleks aga Läänest tulevad rahakraanid kiirelt sulgenud.

Nüüd on juba kindlalt teada, et FSB finantseeris ka Lääne Ukraina ultranatsionalistlikke liikumisi. Nood oleks saanud korralduse hakata kätte maksma demonstrantide tapmise eest. Nii Kiievis kui Ida Ukrainas oleks mingi kogus end venelastena identifitseerivat rahvast kasti pandud.

Mis oleks teinud Voldemar? Esiteks oleks ta oma paarikümne miljardilise abipaketiga välja ilmunud ja Ukraina niiöelda hädast päästnud. Ta pakkus nii ehk naa Läänega paralleelset finantsabi kui Ukraina võta suunda Euroliidule. Ainuke asi et wärk ei läinud tööle.

Teiseks oleks ta juba tõesti reaalselt toimuvate rahvarahususte ja massiliste tapmiste tõttu oma nn. kaasmaalaste kaitseks sisse viinud sõjaväe. Lääs oleks selle rahumeeli alla neelanud. Põhjus on ju olemas ja Ukraina asjadesse ei soovinud ei USA ega EU eriti ronida, omi probleeme palju.

Tulemus? Ukraina oleks onu Vova vastu võtnud kui vabastaja. Loob korra majja ja annab raha ka veel. Isake Tsaar, rsk. Kusjuures Lääs ei oleks eriti midagi öelda saanud. Ise nad ju Janukovitši isoleerisid.

Noh ja ütleme nii, et ega sellega siis Vova isu piirdunud. Mõne aasta pärast oleks hakatud avaldama survet Balkanitele ja Ida Euroopale üldiselt. Papihunnikuga oli enda poole saadud juba Ungari ja Tšehhimaa. Igasugu Lõuna Gaasijuhtmed pidid mõjutama Balkaneid, kus Serbia oma rämeda butthurt-iga kogu elava vastu oleks aktiivselt tegutsema asunud. Ka Bulgaarias ja Tšernogoorias oli tõsine Venemaa lobi mängus.

Ütleme ausalt, et Euroopa suuremad tegijad nagu Prantsusmaa ja Saksamaa olid ka suht kergelt mõjutatavad oma realpolitik-i läbi. Nii Brüsselis kui Kremlis nähti ühtset riiki Lissabonist Vladivostokini. Ainuke asi et Vana Euroopa nägi seda siiski veidi teisiti kui Vova. Euroopa lähtus kahest valest eeldusest. Nimelt arvasid nad et venelased on ka mentaalsuselt valged inimesed ehk eurooplased (kes nad enne Nõukogude Liitu paljuski olid) ning et pole võimalik põdeda rahvuslikku alaväärsuskompleksi, eriti veel arvestades et 1991 aastal käituti N Liidu järglastega väga humaanselt. Oli ju Venemaa igavesti hea naaber. Tootis just seda mida vaja (toorainet), ei konkureerinud kunagi tootmise alal (polnud suuteline seda isegi parima soovi korral tegema) ning ostis tänu naftarahadele väga palju.

Nüüd on see õnneks juba möödas ning isegi pranstlased hakkavad midagi aimama. Mäletan kui vanasti neile Baltimaade seisukohti selgitasin, siis sain vastuseks et tegemist on “Typical Eastern European Butthurt Drama”-ga. Viimased poolteist aastat pole ma seda sloganit enam kuulnud.

Raske uskuda, et perspektiivis Vova sihtis kogu Euroopat? Võtke ja lugege näiteks Duginit (Алексaндр Дyгин). Võib olla kirjutan kunagi pikemalt Vene Doktriinist. Hetkel ei viitsi. Ütlen lihtsalt, et nad ise usuvad seda. Nagu ka seda et Venemaa võitis 5000 aastat tagasi Hiina. Lihtsalt tegu on nii haige wärgiga, et ma peaks paarkümmend lehekülge kokku kribama et neid idioodi fantaasiaid kuidagi kirjeldada ja kommenteerida. Kuid see on ametlik Kremli ideoloogia. Noh… sama hästi võiks näiteks Jüri Lina teosed olla Eesti Vabariigi ametlikuks ideoloogiaks.

Ütlen vaid niipalju et tegu on pseudokonservatiivse teooriaga. Euroopas kus karistatakse Holocausti uurimise eest, legaliseeritakse samasooliste abielusid ning immigrantidel on rohkem õigusi kui põliselanikel, on sel teoorial palju toetajaid. Muidugi siin on süü ka Euroliidul kes on iseenesest täiesti mõistlikud ja vajalikud asjad ajanud absurdini. Sest ma olen üldiselt nõus et seksuaalvähemusi ei tohi ahistada vaid nende seksuaalvähemuseks olemise pärast, hädasolijaid tuleks aidata ning genotsiidi ei tohi enam lubada.

Tuleme nüüd tagasi põhiteema juurde. Vova kena plaani rikkus ära Maidani liigne rahumeelsus ning Janukovitši põgenemine. Ilmselt vaatamata oma tugevalt väljendatud neandertaalsusele sai ta siiski aru, et võib tekitada oma kodumaale ikka väga tumeda tuleviku. Ta oli ju lihtsalt mingi mütsivaras ja mitte massimõrvar, olgem ausad.

Per rectum ad astra.

Muidugi ei saa siin süüdistada ka ainult nõmedaid ukrainlasi eesotsat Janukovitšiga. Eks onu Vova keeras ka ise kergelt ära kui nägi et ta ilus plaan hakkab ära vajuma. Krimmi annekteerimise oleks Lääneriigid ehk veel kuidagi ära seedinud (piirdunud mõnede saktsioonide ja ähvardamisega), kuid Ida Ukrainasse tungimine ja eriti Boeing-i allatulistamine muutis asja täiesti talumatuks.

Krimmi äranapsamisega muutis ta USA ja Suurbritannia oma vihavaenlasteks, kes Budapesti memorandumi kohaselt garanteerisid Ukraina territoriaalset terviklikkust. Kuigi Venemaa näol on meil tegu prügimäega, on tal siiski vähemalt paar tuumapommi alles ja seega võib ta soovi korral paraja jama tekitada. Ma ei usu, et lähimal ajal keegi Vovale otseselt sõjaga kallale tuleb. Muidugi pole seda ka eriti vaja, sest Venemaaga on juba praegu ühel pool. Lihtsalt võtab natuke aega. Aga selge on see et ei USA ega GBR Vovat enam rahule ei jäta.

Küsime nüüd lihtsalt – kuidas saab selline idioot olla ja millele siis ikkagi Vova lootis? Ma pakun oma vastuse välja. Ei väida et nii ongi.

10603486_308797195957116_4268444137702587729_n

Läänes on elu, rsk, parem kui meil. Aga neil pole persetki mingit vaimsust. Vaat meil on seda vaimsust nii sittakanti, et me oleme juba türastunud sellest vaimsusest. (Vasja Lozkin).

 

Vaadake nüüd. Ma ütleks et kõigile vatnikutele (neid on julgelt 60 – 80% Venemaa rahvastikust) on omane enda ülehindamine ja teiste alahindamine. Vova on ehtne vatnik ergo ka talle on see omane. Ka mingi onu Kolja kes on eluaeg oma Muhhosranski stalini aegses korteris elanud ning pole kordagi välismaal käinud teab täpselt et ameeriklased (pindossid) on nürid, pribaltika/labassid on orjad, poolakad/tšehhid (pšekid) on eurooplaste peldiku puhastajad,  geirooplased on tahtejõuetud peded, hiinlased on kõõrdsilmsed ahvid ja kõik ülejäänud on üldse allapoole igasugu arvestust. Hohollid? Ei, neid pole üldse olemas, need on lihtsalt degeneraatidest venelased, kes ei oska normaalset vene keelt.  Ja kõik nende naised on prostid.

64_main

Kuna Putja on Leningradi kangialustest pärit pisisuli, siis on ka talle omased vatnikule iseloomulikud mõttemallid.  Jama on selles, et Putja ei varasta moblasid ja jalgrattaid, vaid kipub oma naabrite kallale. See on juba üsna tõsine probleem.

Muuseas, kas teate et Putini lemmikraamat on? Mihhail Jurjevi “Kolmas Impeerium” (“Третья империя” Михаил Юрьев tutvuda saab siin hhttp://royallib.com/book/yurev_mihail/tretya_imperiya.html). Lühidalt raamatust. Tegu on miski sci fi ja alternatiivse ajaloo sarnase asjaga. 2053 aastal antakse Brasiilias välja ajalooõpik, kus kirjeldatakse kuidas Vladimir Koguja, uus Vene tsaar ühendab kogu maailma oma võimu alla.

Kui minu arvamust küsite, siis raamat on totaalne pask. Jääb selline mulje, et mingi koolipoiss on Sid Meyer’s Civilization-i mänginud ja oma mängu kulgu raamatuna kirja pannud. Autorist niipalju, et tegu on ärimehega, kes justkui nagu hobi korras ka raamatu kirjutas. 2014 aastal kolis ta USA-sse. Oma käitumist seletas ta asjaoluga, et Venemaad ta muidugi armastab aga ei viitsi äri huvides pidevalt debiilikutest linnapeade ja oblasti kuberneridega koos tinti panna ja nende lolli möla kuulata. See kõik nagu sümboliseeriks.

Iga vatnik on veendunud et kogu maailm “neelab vaikselt alla kui me neile suhu anname”(pole minu parabool, standartne vatniku väljend). Muidugi Gruusia ja Moldovaga läksid trikid läbi ilma suuremate jamadeta. Aga mis siis nüüd valesti läks?

Muidugi pole küsimus ainult suhtumises. Siin on ka süsteemi enda probleemid. Nagu teada Putin ise info kogumise ega internetis surfamisega ei tegele. Ta loeb ettekandeid mida talle lauale pannakse. Ja nende ettekannetega on nagu ta on. Mul endal sellel alal üsna hea kogemus.

Oletame ma töötan kuskil jõustruktuurides ja tegelen analüütikaga. Mulle tuuakse lauale suur hunnik erineval kujul kogutud infot ning mina pean nendele tuginedes koostama ülemustele ettekande olukorrast seire all olevas valdkonnas.

Kõigepalt saan ma rämeda koguse “informaatorite” kogutud materjali. Neid lugedes võib muidugi kaotada usu inimkonda. Valdav enamus kirjutab seda mille eest ta loodab preemiat saada. Mõni lihtsalt kompab mida kirjutada et vastavalt reaktsioonile veel sama kirja panna. Tihti sisaldab üks ettekanne täiesti teineteist välistavaid paragrahve. Mingi osa mustab sujuvalt kas oma ärikonkurente või siis lihtsalt mingeid vihamehi. See osa on omast arust rämedalt kaval. Mingi osa kirjutab totaalset paska ning jääb mulje et hankija assistent lihtsalt on oma joomakaaslastele andnud võimaluse raha teenida. Õnneks on mingi osa ka adekvaatse jutuga. Lisaks sellele on veel igat liiki avalikest ja suletud allikatest saadud erineva usaldusväärsuskategooriasse kuuluvat inffi.

Kodumaa kuuleb. (Vasja Lozkin).

Kodumaa kuuleb. (Vasja Lozkin).

Mis järeldused ma sellest teen ja mis ma ettekandesse kirja panen? Ei, mulle ei ütle keegi kunagi mis ma PEAN kirjutama. Lihtsalt igal koosolekul või kohtumistel kõrgemate aukandjatega korrutatakse kindlaid teemasid, mis nende meelest on väga olulised. Olulised on nad sellepärast et meie kuraator valitsuses loodab enda valdkonda tähtsamana näidata ning järgmisest eelarvest rohkem raha saada. Kui probleemi pole, oleks lahe see välja mõelda ning siis edukast likvideerimisest ette kanda. Eks ma ju ise ka näen, millise ettekande eest kiita ja tulemustasu saab. Otseselt valetama ei pea, noh ja ei tohi ka nagu. Lihtsalt tõsta esile seda mis vaja. Võib ka millestki muust kirjutada, aga siis vihjatakse kohe, et ma ei suuda olulist ebaolulisest eristada, ei vii ennast kurssi viimaste trendidega ja ei suuda kiiresti muutuvates oludes kohaneda ning hinnata fakte kogumis. Muidugi, ega mulle sellest midagi ei juhtu… ei juhtu tulemustasu ja FBI koolitust Korsikal ja ametikõrgendust ka mitte.

Kui kümme aastat on pukis sama nägu, teab iga eriteenistuse töötaja une pealt mida Vanataat kuulda tahab. Ja seda ette kantaksegi. Siin ei pea üldse mingit sundust olema. Kui ma õieti mäletan, siis politoloogias nimetatakse sellist nähtust “hulluks läinud printeriks”.

Võtame näiteks FSB tegevuse Ukrainas. Vaja on korraldada Poltaavas massiline Venemaaga tihedama integreerumise miiting. Raha eraldatakse läbi “Demokraatia ja Helge Ülehomse Edendamise Sõtlumatu Rahvusvahelise Fondi”. Raha antakse 200 000 USD-i. Fondi töötaja otsib oma tuttava, kellele teha ettepanek taotleda Poltaava jaoks raha. Selle viimane ka saab ühel tingimusel – 100 000 toob ja taskus toetuse väljaandjale. Noh nagu tänulikkuse märgina. Ürituse korraldamiseks jääb 100 000. Toetuse saaja pistab 60 000 püksi ja annab 40 000 viiele aktivistile, et nood inimesed värbaks ja mürtsu teeks. Viis aktivisti otsivad kõigepealt välja vanad Venemaa lipud ja plakatid kirjaga “Putin on meie president”. Siis ootavad nad kuni Poltaavas korraldatakse pidulik miiting uue keskraamatukoguhoone avamise puhul. Turu pealt võetakse peale kümmekond parmu kes saavad 50 usd-i per nase ning lipud, plakatid, pasunad ja viled. Ülejäänud summa kulutavad aktivistid palju meeldivamatele asjadele. Siis aetakse need lippudega parmud miitinguliste hulka ning tehakse eemalt pilti. Keskusesse lendavad ettekanded mitmetuhandelise miitingu kohta. Juures on pildid kus rahvamassi seast tolknevad välja südantsoojendavad transparendid. Keskus saadab kogu laekunud info veidi võimendatud kujul edasi Vova lauale – näete kuidas Ukraina rahvas ihkab Emakese Venemaaga taasühineda! (See viimane on täiesti tõestisündinud juhtum. Üldiselt oli SBU sellistest häppeningidest teadlik, valitsust informeeriti, kuid Janukovitš oli inimene omal kohal ja ignoreeris seda).

Ma täitsa kujutan ette et ka teistelt rinnetelt voolas infot kokku samas stiilis. Korruptsioon on selles suhtes unikaalne asi, et ta töötab alati mõlemas suunas.

Noh ja eks siis onu Vova elaski kõik need aastad kindla teadmisega, et Lääs teda kardab ja Novorossia ootab oma vabastajaid. Krimmi sündmused nagu kaudselt vihjasid, et tema oletused on õiged. Eks tal siis tekkiski kiusatus ka mandri Ukrainasse ronida. Et napsab ka seal endale hea tüki. Aga siin hakkasid asjad juba väga nihu minema.

Mis meil siis nüüd on?

Ma olen juba ennegi kirjutanud, et onu Vova istub nüüd kenasti paigal ja ei tea mida teha. Ükskõik mis ta teeks, ajab asja veel hullemaks.

Kui lähtuda lihtsast loogikast, et Putja ainus eesmärk on võimule jääda, siis üritab ta pigem töödelda oma kaasmaalasi, kui mõjutada kuidagi Lääneriike. Kui ta tungib Ukrainas (või kus iganes mujal) edasi, siis saab ta kaela uue hunniku sanktsioone. Kui ta aga ütleb midagi stiilis “ Andke andeks, purjus peaga tegin” ja annab tagasi nii Krimmi kui ka okupeeritud jupi Ida Ukrainat, siis teevad kohalikud vatnikud talle otsa peale.

 

Millega saab siis Voldemari viimase paari aasta edusamme kokku võtta?

 1. Peale G 20 sammitit muutus Vova oma kamba jaoks nagu kuidagi… mõttetuks. Kordan veelkord, et Putin ei ole mingi tsaar ega võta otsuseid vastu ainuisikuliselt. Tal on oma tiim, kelle huve ta esindab ja kelle ees ta on aruandekohustuslik. Ainuke asi, et seal on tööjaotus. Ülejäänud punt ainult varastab, Putin aga peab peale varastamise ka kontakteeruma välisriikide esindajatega ning neid vajalikus suunas töötlema. Sest ega siis kokkuvarastatut hakata ju kuskil Bobruiski Beach-il mingite kuradi vatnikute juures raiskama. Selles mõttes on igasugu Palmirad ja Cote D’Azurid oluliselt etemad. Et aga vajaduse korral sinna pääseda, on vaja välissidemeid hoida. Austraalias ja ka hiljem anti Putinile üsna rämedas vormis (diplomaatia mõistes) teada, et temaga ei viitsi enam keegi rääkida. Muidugi paar katset veel hiljem olid, nii Merkeli kui Kerry poolt, aga need on pigem erandid. Ega siis ilma asjata personaalsed sanktsioonid ei kehtestatud kogu “Ozero” kooperatiivi liikmetele. Nüüd on nad tigedad et peavad oma kõrge vaimsusega kodumaal istuma. Seltsimees Kobzon (ehkki ta pole Vova tiimist) juba iniseb läbi kolba, et tal kuidagi lastakse Saksamaale end ravima minna. Kõrge vaimsusega kodumaal miskipärast teda ravida ei osata. Nii et mida päev edasi seda tülikamaks Putin oma enda kambale muutub.
 2. Ukrainaga on suhted pikaks ajaks läbi. Ma ei räägi siin mingist astraalsest sõbratundest, vaid väga konkreetsetest asjadest. Nii näiteks hooldavad Vene tuumarakette “Vojevoda/Satana”, “Stiletto” “Topol” ja “Jars” sellised ühingud nagu “Juzmash” Dnepropetrovsk Ukraina ja “Elektropribor” Harkiv, Ukraina. Kui “Topol” ja “Jars” saaks veel läbi häda Venemaa enda spetside poolt kuidagi hooldatud, siis “Satana” ja “Stiletto” puhul ei tule see kõne allagi. Vene tiibrakette X 55 hooldab ja toodab neile mootoreid Saporozje ühing “Motor Sõtš”. Sama ühing varustab mootoritega ka selliseid Vene helikoptereid nagu Mi 24 ja Mi 28. Ilma Ukrainas toodetavate mootoriteta on ka Vene allveelaevad üsna sitas seisus. Ehk siis ilma Ukraina abita võib Venemaa peale sapöörilabidate ja kalašnikovi automaatide muu vähegi keerukama sõjatehnika tootmise üldse ära unustada. Ma ei maini siinkohal, et Lääs Venemaale enam midagi sellist mida sõjatööstuses kasutada saaks ei müü. Enamikus Vene relvastuses pole aga peale metalli ühtki muud kodumaist koostisosa.
 3. Dnestri äärse vabariigiga on ka õhus tunda komplikatsioone. Ukraina ei lase sinna enam ühtki saadetist. Nagu öeldakse, et lõpuks ometi, ülla ülla.
 4. Venemaa on edukalt G8-st välja visatud. Isegi G8 enam pole, on ainult 7 järel. Ja õige ka.
 5. Gazprom on oma trikitamisega end üsna kotti mänginud. Euroopa on vaatamata Putja klientide lobile hakanud loobuma Vene gaasist. Hiina teeb head nägu ja naeratab malbelt. Mainib et ehitage toru oma raha eest valmis ja ehk ma siis midagi äkki ostan kunagi. Juznõi Potok-il on kriips peal. Tureckii Potok on aga nii anomaalne nähtus, et sellest pole võimalik ilma korraliku koguse viinata aru saada. Kui Euroopa enam Vene gaasi ei osta, siis võib ju toru ka Madagaskari kaudu Kreekasse vedada, ega see asja ei muuda.
 6. Naftaga on ka jama. Igasugu elektriautod ja kildnaftad ja mobiilsed tuumajaamad rikuvad börsil kauplejate innukust. Pealegi terve rida mõjukaid kaupmeeste dünastiaid on oma raha naftatööstusest välja viinud. Iraani suhtes sanktsioonid ka pigem tühistatakse. Nii et nafta hind nüüd tõusma küll ei hakka.
 7. Kui palju on rubla kursi hoidmiseks ära kulutatud raha Stabilisatsioonifondist ei tea keegi. Fond pole just eriti transparentne. Küll aga räägivad kurjad keeled, et sel talvel pole vene penskaritele enam penssi maksta. Vaat siis…
 8. Kuigi raha jääb üha vähemaks on vaja ikkagi toita nii Krimmi, Lugandat ja Dombabwet. Putja küll üritab Lugandat ja Dombabwet Ukrainale tagasi lükata. Noh umbes, et võtke tagasi, aga seal kügelevatest relvastatud narkaritest saab kohalik maakaitsevägi ja igasugused Plotnitskid, Hodokovskid ja Motorolad peaks saama Ukraina Raadas esinduse. See on tema kaval plaan kuidas Ukraina reforme saboteerida (ehkki põhilised saboteerijad on ukrainlased ise) ja kontrollida kogu Ukraina poliitikat. Poroshenko neid muidugi tagasi võtta ei taha, tal endalgi lolle küllaga.
 9. Mis kõige hullem, Lääs on ilmselt jõudnud omavahel mingile kokkuleppele ja hakanud aktiivselt tegutsema. Vene piiri ääres käivad stabiilselt õppused, sõjatehnikat veetakse juurde. FIFA – l võeti kõri pihku. Mul on karvane tunne, et Venemaa jääb oma jalkavõistlustest ilma. Aga seda öeldakse siis kui ta on juba staadionite ehitamise peale piisavalt raisanud. JUKOS-e aktsionäride huvides mõisteti välja 50 miljardit eurot. Nüüd hakatakse vaikselt Venemaa varasid arestima. Eriti meeleolukas on see, et selle tulemusena on juba likvideeritud hulk “Life News-i” pesasid. Alla tulistatud Boeing-u asi võeti ka tõsiselt ette. Venemaa väidab et pole lennukit alla lasnud, kuid on tribunali vastu ja kuulutab juba ette et misiganes otsuse see teeb, on otsus kindlasti poliitiliselt erapoolik. Kuidagi mänglevalt hakati uurima Litvinenko mõrva ja Beslani tapatalguid. Midagi head sealt Putinil oodata ei ole.
 10. Sanktsioonid. Lihtsalt sanktsioonid. Sellega on kõik öeldud.
 11. Ja mis on nüüd üldse kõige jubedam. Venemaad nagu ei kardagi keegi. Lennutab see Venemaa oma lennukeid mis ta lennutab, ja kollitab oma tuumakatega mis ta kollitab… aga ei paista et keegi selle pärast midagi tegemata jätaks. Masendav ju.

Mis võiks edasi saada?

Ukraina

Kuna ma siin juba Ukrainast olen palju kirjutanud, siis teeks ka Ukraina kohta lühikkuvõtte.

Ma ei usu et sõjalises plaanis seal midagi muutuks. Nagu juba korduvalt mainitud ei julge onu Vova enam midagi eriti agressiivset ette võtta. Esiteks kardab ka Lääne vastutegevust. Sanktsioonid võivad tugevneda ja lisaks sellele ähvardab USA Ukrainale relvastuse tarnimisega. See on aga juba Venemaale väga ebameeldiv moment, kuna surnud vatnikute arv mitmekordistuks hoobilt. Lisaks sellele ei saa Putja ikka veel aru, miks Lääs nii agressiivselt reageeris. Temale ju kanti ette et seal on puhta nõrgad ja kinni makstud tegelased. Lisaks sellele pole Venemaal ka jõudu, et kasvõi osa Ukrainast okupeerida. Kindlat statistikat muidugi pole kuskilt saada (ja võib olla ei muutugi see kunagi kättesaadavaks) kuid Ida Ukrainas on Venemaa kaotanud suure koguse oma eliitväelasi. Näiteks ühendustee Donetsk – Mariopul – Krimm tekitamiseks ja turvamiseks läheks vaja 200 – 300 tuhat sõdurit. Neid aga tegelikult Putinil pole. Eriväelasi igale poole ei jätku (eriti peale kaotusi) ja ülejäänud on alles eile kangialuses liimi nuusutanud või kindralitele suvilaid ehitanud. Selle kambaga eriti ei sõdi. Tehnika on ka selline nagu ta on. Lääne kollitamiseks kokku kleebitud tank “Armata” ka vähe sellest et ei tea kuna ta üldse tootmisesse jõuab, oskas end võidupüha paraadi peaproovil välja suretada. Teadjad inimesed räägivad et see ruira allub üldse halvasti juhtimisele. Kuna meeskonnale on jäetud väga kitsas ruum ja ei ole õieti võimalik end liigutada.

Eriväelastest veel niipalju, et nende jaoks on onu Vova on oma kambaga muutunud juba üsna vastumeelseks. Vangi langenud eriväelasi ei võeta omaks, ning isegi nende pered ütlevad neist lahti. Ära eksisid, rsk. Ja üldse need pole meie mehed. Teised jälle näevad kuidas nende sõprade laipu nagu lõpnud koeri kuskile peldiku taha maetakse ega tunnistata et selline inimene üldse olemas oli. Arusaadav, et säherdused trikid just meeste moraali ei tõsta.

Pealegi on Ukraina põhjal näha, et Kremlis toimuvad mingid preturbatsioonid. Meedia retoorika muutub perioodiliselt ja ka separastid ise teevad stabiilselt teineteist välistavaid avaldusi. Küll lubavad Kiievi peale minna ja küll nad leiavad, et edasi jätkavad vaid Ukraina lahutamatu osana poliitilist võitlust. Paistab et Kremlis ka enam ei teata kuidas käituda ja mida oma hampelmannidele käskudeks anda.

Suure tõenäosusega tuleb siiski separastide poolt mingi suurem pealetung. Seda hetkel, kui Kreml otsustab projekti “Novorossia” üldse ära unustada. Maha on see juba maetud. Nimelt ei tea Venemaa mida selle sinna koondunud loomakarjaga peale hakata. Tagasi neid võtta ei soovita. Nagu kuulda ehitab Venemaa “Novorossia” piirile kindlustusi. Eks oli see “Novorossia” ka suuresti passionaaride põletamise koht, ning koht kus kõik rahulolematud said jääratsema minna. Ütleme ausalt, et Venemaal pole ilma kõrgete tutvusteta mingi karjääri tegemine võimalik. Eraettevõtlusel on seal aga ammu juba kriips peal. Mida siis rahututel inimestel veel teha? Parem nad juba kuskile teise riiki surema saata, muidu tulevad veel alampolkovnik Botoksile kallale.

Kas te olete endalt küsinud, miks on Dombabwe väepealikuks valitud selline punaste udemetega poolemeetrine värdjas nagu Motorola? Noh, ega tema seal vägesid juhi, selleks on kuraatorid. Ja kõned kirjutatakse ka talle valmis. Tema on lihtsalt nägu. Aga milleks SELLIST nägu vaja on? Kas tõesti ei leidnud midagi väärikamat? Põhjus on lihtne. Et Motorolast haledam välja näha, see nõuab ikkagi teatud pingutust. Kui teda näeb telekast mõni muu vatnikust värdjas, siis ainus mõte mis tal peas tekkib on selline – “Kui juba säherdune morsa munn seal pealikuks sai, siis saan mina ka kindlasti! Lähen kohe kohvreid pakkima!”. Mida ongi vaja.

Kas sina juba oled Novorossia armeega liitunud? Motorolal sai juba naise ...

Kas sina juba oled Novorossia armeega liitunud? Motorola sai juba naise …

 

… ja palju medaleid!

… ja palju medaleid!

Seega on vaja kogu see biomass kuskil utiliseerida ja mitte lasta tal kodumaale tagasi tulla. Seepärast ma oletangi et kogu see Dombabwe ja Luganda orkide kamp saadetakse kuskile suurpealetungile ja lastakse seal zerg rush-i käigus rõõmsalt laiaks litsuda.

Muidu aga elab Novorossia oma tavalist elu. See elu meenutab nii Abhaasiat kui Dnestri äärset vabariiki. Toiduained ja muu vajalik tuleb “humanitaarkonvoide” abil. Midagi tilgub ka Ukrainast endast. Noh, sõda on sõda aga äri tahab ka ajamist. Mingil määral müüb Novorossia kastreeritud variant Ukrainale sütt ja antratsiiti. Vahest abistab ka oligarh Ahmetov. Üldiselt aga “maakaitseväelased” kügelevad niisama ringi, üritavad veel varastada mis varastamata on jäänud (seda on suht vähe järel) ja jagavad omavahel mõjupiirkondi. Salakaup ja narkots on endiselt progressi edasiviiv jõud. Tsivilistidest on sealt kes vähegi sai, juba jalga lasnud. Kohale on jäänud kas ideelised Vene Idee pooldajad, need kel pole tõesti kuskile minna, või siis need kes situatsiooni kasutavad ja äri ajavad. Mujal võib säherduse äri eest kinni minna, Dombabwes ja Lugandas on see aga täitsa normaalne.

Hetkel ilmselt loodab Kreml mingitele rahvarahutustele Ukrainas endas. Eks selleks ole ka natuke põhjust. Rahvas läks Maidanile paljuski selleks, et vabaneda oligarhide ja igasugu muude kriminaalsete autoriteetide diktatuurist. Eks see “Euroopa” hüüdlause oli rohkem nagu unistuste kokkuvõte. Et Euroopas pole korruptsiooni ja on demokraatia. Noh, ega nüüd ei maksa nii sinisilmne ka olla, aga fakt on see, et Euroopas on kõige sellega ikkagi oluliselt parem kui Ukrainas.

Jamaks kisub asi selletõttu, et pooleteise aastaga pole Ukrainas just eriti palju muutunud, ehkki kogu meedia jahub mingitest reformidest a la võitleme onanismi abil prostitutsiooniga. Isegi paljud enne separaste toetanud ametnikud on endiselt oma kohtadel ja kuulu järgi isegi saadetakse endiselt raha Janukovitšite ühiskassasse. Ma saan kõigest aru, et suur riik ja sõjaaeg ja wärgid. Imestama paneb siiski see, et hetkel suudab mingil määral pilti muuta vaid Šaakashvili Odessas. Heakene küll, eks ka tema teeb mõningaid populistlikke lükkeid, kuid ta siiski tegutseb. Ülejäänud pan – seltsimehed aga ei tee sedagi.

Eks Šaakashvili ole paljuski Lääneriikide tahte täideviija Ukrainas. Maidani alguses olid nii USA kui EL üsna shokis kõigest toimuvast. Mingeid erilisi plaane neil Ukrainaga polnud ning kogu see Maidaniga seotud jama oli üsna soovimatu. Ukraina rahvas oli seni väga vagurana püsinud ning keegi ei osanud oodata et nad järsku nii närviliselt käituma hakkavad. Nüüd aga pole Lääneriikidel enam suurt valikut, peab Ukrainat jõudumööda toetama.

Mihha on kuradi ukrainlastega püsti hädas...

Mihha on kuradi ukrainlastega püsti hädas…

Ukraina riigisüsteem on aga niivõrd läbinisti mäda, et nüüd tuleb sinna saneerimise eesmärgil hakata hoopis väljastpoolt ametnikke saatma. Sest mis üle jääb? Porošenkost peaks ka kiirelt lahti saama, kuid pole kedagi asemele panna. Kohtusüsteem, õiguskaitseorganid ja ametnikkond on läbinisti korrumpeerunud, ajakirjandus ebaprofessionaalne ja suukorvistatud. Ilma väljaspoolt tulevate tõsiste tegijateta on midagi muuta ikka väga raske.

Lõpuks, ega see siis Kiievil esimest korda ole, kui varjaagid valitsema kutsuti.

Muidu on aga “antiterroristliku operatsiooni piirkond” eriti ja Ukraina üldiselt nagu üks suur lõbustuspark. Kes tahab sõdida nii et verd lendab läheb Donetski piirkonda. Kes tahab omale kalli varustuse osta ja instagrami jaoks tanki taustal pilte teha läheb Luganski kanti. Jne, jne. Separastlikke piirkondi nagu justkui hoitakse blokaadis, kuid mõõduka tasu eest pääsevad läbi igasuguse koormaga autod. Separastide pomod jaksavad osta omale läbipääsuloa ja käia viikendil Kiievis joomas. Absurdiminutid ühesõnaga.

Kui minu arvamust teada tahate siis ma leian et mingi aeg peaks Ukrainas tekkima kolmas Maidan. Ei ütleks et praegune pumba juures olev kamp rahva ootusi eriti täidaks. Sest muutunud on ikkagi väga vähe kuid rahvas ootab tõsiseid muutusi. Eks Venemaa agressioon muidugi muudab asja keerulisemaks, kuid ega see kolmas Maidan tulemata ei jää.

Saatanlik ja Kole Blogija

Nüüd väike eriteate moodi asi. Minu käest on siin Ukraina äkshõni huvilised korduvalt küsinud et kesasi on Oleg Jartšuk (Олег Ярчук). Tegelikult on isegi nii palju küsitud, et otsustasin siin avalikult info üles panna.

Nimetatud kodanik paistab silma eksklusiivsete uudistega, mida ta oma blogis avaldab. Uudised kõlavad umbes nii :” Vastavalt raadiopeilingu teel saadud informatsioonile hävitas Donbassi metsades tundmatu diversioonisalk 20 Venemaa eriti salastatud erivägede kontingendi võitlejat”, “ Vastavalt raadiopeilingu teel saadud informatsioonile ärandas tundmatu eriväelaste salk eriti salajase Venemaa raadiopeilingu seade ning toimetas selle seni kindlaks tegemata kohta”, “Vastavalt raadiopeilingu teel saadud informatsioonile hävitati tundmatu lahingudrooni poolt välja lastud suure täpsusega raketi läbi Venemaalt saabunud laskemoona ladu.” Jne jne. Selge, et tundmatud tegijad oma tegevust eriti ei kommenteeri. Selleks nad tundmatud ongi ju. Vene “eriti salajased” erivägede võitlejad, eritehnikad, lahingudroonid ja eksperimentaalsed relvad ka ei ole just eriti suhtlemisaltid. See tähendab et neid läbini optimistlikke uudiseid keegi peale Jartšuki enda ei kinnita ega lükka ka ümber. Oma sõnade kinnituseks postitab nimetatud isend oma blogi sissekannete juurde stenogramme Vene eriväelaste pealtkuulatud raadioeetritest.

Kui siin meie kodu – Eesti militaarnettides ringi vaatasin, siis avastasin imestusega et mingi kontingent arutab kodanik Jartšuki uudiseid täitsa tõsimeeli.

Niih, nüüd siis natuke lisainfot. Oleg Jartšuki näol on tegemist Sumski oblastis elava Oleg “80 lvl Elf” Fatejeviga. Tuntud on see seltsimees kolme asja poolest – ta on krooniline rollimängija, okultistliku internetiresursi arendaja ja humanoid kel reaalsustaju üldse puudub. Eksole… bloger, kes kuulab pealt Venemaa Eriti Salajaste Eriliselt Erivägede raadiosaateid. Huvitav mismoodi ta seda teeb? Ta ei positsioneeri end mingi SBU eriallikana vaid lihtsalt bloggerina. Uudised on ka stiilis “Verine Varvas Voorimehe Võileiva Vahel”. Mida nagu ei ole üldse võimalik kuidagi kontrollida.  Üldse meenutab ta saientoloogia rajaja Hubbard-it, kes olles Teise Maailmasõja ajal USA hävitaja kapten võitles ainult temale nähtava Jaapani allveelaevaga. Peale mida ta ka pikema kärata erru saadeti.

Tema ainus suhtkoht kaheldav teene seisneb positiivsete ja intrigeerivate uudiste üllitamises. Ukraina meedia vajab sellist asja. Kuigi soliidsed väljaanded Fatejev – Jartšukile kordagi ei viita, siis kolmandajärgulised resursid teda siiski mõnikord avaldavad.

Ma pole viitsinud foorumites sõna võtta. Kirjutan siia. Kes huvi tunneb, lugege kasvõi netist mis selle tegelase kohta kogutud on. Olen ka teda tundvatelt inimestelt kinnitust saanud. Inimesed, kasutage loogikat. Kui seda pole, siist ostke kuskilt sisse.

Venemaa

Venemaa tulevikust niipalju, et see on üsna tume. Ma ütleks et kohe väga.

Usa ja Lääneriigid tegelikult alles praegu hakkavad tajuma, millega neil tulevikus kokku puutuda tuleb. Ma räägin olukorrast, kus Putin on mingil moel võimult kõrvaldatud ning nüüd peavad juba Lääneriigid talle järglase organiseerima ning Venemaa tsiviliseerituks ja demokraatlikuks muutma. Ukraina on suhtkoht softcore selle kõrval kui sügaval kloaagis istub oma mentaliteedi, kodanikuvabaduse ja ettevõtluse vabadusega Venemaa. Ja isegi Ukraina tekitab USA strateegides sügavat fallomorfi, et kuidas see on võimalik? Ma olen juba pikka aega kurtnud, et lääne “eksperdid” ei kujuta endale lihtsalt ette mis olukord meie idanaabri juures valitseb. Reveransi peab tegema vaid “Stratfor”-i poiste suunas, seal on üsna pädevad analüütikud.

Ukraina sündmuste paradoks on järgmine.

Venemaa meelest võitleb ta Ukrainas USA-ga Ukraina pärast.

Tegelikult võitleb USA Ukrainas Hiinaga Venemaa pärast. Ma olen täiesti veendunud et USA ja EU “kägistamispoliitikat” Venemaa üle ei ela. Ta on isegi kägistamata mingi lombakas õhku täis värdjas. Kui talle liialt peale suruda, võib ta väga kergelt tükkideks lennata. Venemaa erinevates regioonides on tegelikult väga tõsised separatistlikud kalduvused, mida pole keegi kõrvaldanud. Moskva on lihtsalt helde käega naftaraha jaganud (eriti rohkelt raha on läinud kõige närvilisemale ja koloriitsemale tegelasele kelleks on kodanik Kadõrov). Aga mida päev edasi, seda vähemaks raha jääb.

Kui Venemaa tükkideks lendab, on Hiina nagu keksti vähemalt Uurali mägede juures. See aga nihutab paigast hetkel Euraasias valitseva tasakaalu ja on üldse ebasoovitav. Nii et Usa ja EL seisavad paraja pähkli ees. Vaja on Putinist lahti saada ja Venemaa terviklikkus säilitada.

Kuna Venemaa siin üritas vahepeal maailmariiki ja vatist impeeriumi mängida on ta nüüd nii rahvusvahelise kapitali kui ka tehnoloogiate turult kõrvaldatud. Ka Gazprom üritas gaasitarneid poliitilise relvana kasutada ja kaotab nüüd oma turge. Viimases hädas üritas Putin hiinlastega suur sõber olla.

Kes hiinlasi tunneb, see teab kui kuradi kavalad need vennikesed on. Udupeenelt tünga teha on nende äri üks põhilisi tunnuseid. Omad vitsad on kätte saanud ka väga prominentsed kaubandusimpeeriumid. See et Hiina suudab vatnikute sarnastele neandertaalidele koti pähe tõmmata ei tekita kahtlusi. Eriti kui vatnikutel mingit muud valikut pole. Hiljuti jõustus kokkulepe, kus Hiinale anti 49 aastaks rendile 115 tuhat ruutkilomeetrit Venemaa Kaug  – Ida piirkonnast. Rendile… nojah, justkui nagu ajutine. Aga pole midagi püsivamat kui ajutised asjad. Nii näiteks sai 1945 aastal Potsdami deklaratsiooniga NL Kaliningradi/Köningsbergi endale 50 aastaks rendile. “Rendileping” lõppes juba 1995 aastal. On keegi märganud et Venemaa oleks sealt uttu tõmmanud?

Krimm on meie ja Siber teie!

Krimm on meie ja Siber teie!

Mis siis Venemaaga toimuma hakkab? Ega Venemaal enam palju variante polegi. Neid on kõigest kaks.

Esimene variant. Putinile orgunnitakse siiski sanitaarlask. Ellu ei tohi see tegelane mingi hinna eest jääda, sest järsku hakkab veel kuskil Haagi kohtus rääkima. Ega seda vist Läänes ka eriti taheta. Sellele järgneb kogu Venemaa eliidi maas lömitamine ja hale kiunumine – “Me ei tahtnud, Vova sundis!”. Kuna pikaajaline konfrontatsioon pole ka Läänele meeltmööda, siis ilmselt võetakse selline vabandus ka vastu. Pukki upitatakse mingi enam – vähem läänemeelne FSB-lane kes alustab nagu Gorba kunagi uut perestroikat. Krimm antakse tagasi, igasugu Givid ja Motorollad kas lüüakse maha või pannakse vangi ja kõik asjaosalised üritavad teha nägu, et miskit pole juhtunud.

Siin on muigugi kaks suurt probleemi. Terve hulk kogu selle Vova tsirkuse käigus kannatada saanud inimesi ilmselt poleks eriti rahul et kõrvaldati ainult Putin ning muud näod jäävad samaks.  Palju hullem on see 80%-ne vene vatnikute kamp, ei saaks üldse aru, mis siis ikkagi toimus. Probleem on muidugi ületatav, pool aastat õiget töötlust teleka kaudu ja nad jäävad uskuma mida iganes. Aga siiski, probleem pole lahendatud, rahvuslik alaväärsuskompleks ainult süveneb.

Ma olen piisavalt Venemaa venelastega suhelnud ja kogu selle pooleteise aasta jooksul jälginud nende reaktsioone. Hetkel jõuab targemateni juba teadmine et la comedia on finita. Samas hämmastab nende reaktsioon. Süüdi on kõigis Putin, sest ta lõi vedlaks. Oleks kohe pidanud kõigile täiega panema. Aga nohh, nüüd ootame natuke kui maha rahuneb ja siis teeme uuesti, aga juba õieti. Vigu enam ei tee.

Loll enamus usub aga siiani, et Putin on kõik üle kavaldanud ja hetkel ta passib parimat hetke et oma Kenjaalne Plaan ellu viia.

Siin ka väike videomaterjal.

Tegu on Luganski piirkonnast pärit vatnikust videoblogijaga. Siia on koondatud mix tema seisukohtadest ning kuidas need muutusid aasta jooksul. Üldiselt pole mõtet kõike 38 minutit selle imetaja leelotamist kuulata. Teen lühikokkuvõtte. 2014 aastal ta leidis et Kiievis on võimul fašistlik hunta ja Novorossia laieneb vähemalt kuni Kiievini. 2015 aastal leiab ta, et Moskva on Novorossia reetnud ning ei soovi noorte vabariikide elu mitte kuidagi korraldada sõjalise abi andmisest rääkimata. Ja teeb sellest ka järelduse. Millise? Väga lihtne. Tuleb välja et Moskvas on võimul juudid kes ei soovi rossijushka põlvilt tõusmist. Loogiline. Mis teie siis arvasite? Muidugi juudid on süüdi. Ärge palun arvake et ma otsisin üles mingi ekstreemse idioodi. Ei otsinud. Nii arvab vaat et iga vatnik (veelkord, ärge ajage vatnikuid segi venelastega). Samas muidugi normaalsed venelased on kahtlaselt vait. Muidugi on ka see arusaadav, vaadake näiteks kuidas vatnikud Makarevitšile ajujahti korraldavad. Muidugi ka Vasja Lozkini pildid (mida ma seekord ohtralt kasutan)  sisendavad teatud lootust, et kõik pole veel kadunud.

Vabamüürlased sosistavad Mendelejevile kõrva viina valemit, et Venemaad hukutada.

Vabamüürlased sosistavad Mendelejevile kõrva viina valemit, et Venemaad hukutada. (Vasja Lozkin).

Mind panevad tegelikult kõige rohkem muretsema just vatnikud ise (mitte venelased). Mis sest et Putin on Kõige Tähtsam Vatnik. Neid on ju veel miljoneid. Ja kui kaob Putin, egas nemad kuskile ei kao.

Siin keegi kodanik Petranovskaja kirjutas päris huvitava jutukese. http://ekspress.delfi.ee/news/arvamus/ljudmilla-petranovskaja-mis-nendega-lahti-on?id=69693259&fb_action_ids=836942289670333&fb_action_types=og.likes

Üldiselt olen tema jutuga nõus, ajupesu on seal kolossaalne. Aga on nüansid…

Samas muidugi lisab autor siia üsna huvitava lause.

Ära jäävad teooriad, mis räägivad „haledast rahvusest, orjarahvast, kus on orjad kõik alt kuni üles välja”, jätame välja võrdlused mäekollidega asustatud Mordoriga, jutud geenidesse imbunud nõuka-aegsest mentaliteedist. Need lihtsad selgitused on muidugi väga meelitavad nende autoritele (kes endastmõistetavalt ei ole orjad, mäekollid ega nõuka-aegse mentaliteedi kandjad), kuid nad ei ole tegelikult kuigi palju paremad kogu sellest poolfašistlikust sonimisest, mida mul viimase poole aasta jooksul on tulnud pidevalt venemaalaste suust kuulda. Ja toimuva mõistmisele ei anna need juurde rohkem kui mistahes sildistamine.”

Nüüd ma vaidleks vastu. Esiteks need seletused pole sugugi lihtsad, vaid ma ütleks et komplekssed ja väga olulised. Heakene küll, ehk mitte kõige poliitkorrektsemad, aga annavad see eest kõige õigemad vastused. Ning asjade mõistmiseks on need just kõige olulisemad momendid.

Autorile on need seletused meelitavad niivõrd kuivõrd. Ei autor ega keegi tema lähimast ja kaugemast tutvusringkonnast ei käi mööda linna murumütsi kandes ja karjudes  kuidas Ilves jälle kõik haneks tõmbas ja kuidas me Hiina käest Hongkongi ära võtame. Hongkong see on Eesti, sest omal ajal asustasid selle Aestid, kohe peale Egiptuse püramiidide ehitamist. Autorile võib neli korda päevas seletada et tegelikult on ta Superman. Sellest hoolimata ei plaani ma peale kaht kuud sisendamist punasinist trikood selga tõmmata ja köögi aknast sinitaevasse startida. Sest ma saan aru, et lend lõpeb köögiakna all prügikasti ja sinise mersu vahel. Ei saa öelda, et ma oleks vähe kursis Eesti Rahva Suure Mineviku ja Röögatu Tulevikuga. Nagu näiteks seda kirjeldatakse siin http://lisaks.webs.com . Ehk on probleem minus, aga no ma ei suuda selliseid asju eriti tõsiselt võtta, eksole. Isegi kui kogu Eesti meedia mulle seda ööpäevaringselt sisendaks.

Küll aga käitub meie idanaaber kuidagi liiga omapäraselt, et seda kõike vaid propagandaga seletada.

Noh ja üsna imelik on eeldatavasti siiski psühholoogilise haridusega inimese käest kuulda argumentum-it “Ise oled loll!”. Ma loodan et kui kodanik Petranovskaja tulevikus kellelegi ütleb – “Teil on hüperkineetiline häire”, saaks ta vastuseks “ Ise oled kuradi numismaatik!”.

Lisan siia väikse muusikalise vahepala.

Üritan seletada lühidalt. Vene rahvaga on tehtud ikka üsna jube eksperiment. Kujutage ette riiki, kus sajandeid on valitsenud aadlikud ( enamus Skandinaavia – Leedu – Poola – Tatari päritolu) keda võib Venemaa puhul pidada tegelikult eraldi rahvuseks. Oktoobrirevolutsioon hävitas nad või sundis emigreeruma. Riiki hakkas valitsema seltskond kes sama Oktoobrirevolutsiooni ajaks oli pea totaalselt kirjaoskamatu. Nendest kõige ettevõtlikumad (kulakud) hävitati. Kõige intelligentsemad (lääne ees lömitajad) hävitati. Kõige passionaarsemad hukkusid kas revolutsiooni ajal või Teise Maailmsõja päevil. Ma ütleks et meie idanaabri geneetika on saanud ikka üsna koleda tohlaka. Kui jätta välja suurlinnad (Moskva, Peterburg, Ekaterinburg ja veel mõned) siis elutingimused on seal samad mis nõuka ajal, ainult halvemad. Piirid pole ka enam kinni nagu sovoki ajal. Kes vähegi suudavad mõelda on juba emigreerunud.

Kes siis on jäänud? Jäänud on põhiliselt endised vangid ja endised vangivalvurid. Siit ka üldlevinud blatnoide kultuur mis lööb välja isegi Vene diplomaatide tekstist. 2014 aastal Venemaal Oksana Kuropatkina (Zeljonova) poolt läbi viidud sotsioloogilise uuringu käigus identifitseerib 50 miljonit venemaalast ennast kuuluvaks mõnda kriminaalsesse või poolkriminaalsesse subkultuuri (gopnikud, chavad, poolgopnikud jne).

http://mirknig.com/knigi/guman_nauki/1181769809-molodezhnye-subkultury-v-sovremennoy-rossii-i-ih-socializiruyuschiy-potencial.html

Olete hüpnoosiseansil käinud? Seal on kõik väga lihtne. Kõigepealt käseb hüpnotisöör kõigil käed pea peale kokku panna (või midagi analoogset) ning siis annab käsu, et käsi ei saa enam lahti. 80% publikust saab käed lahti. 20% ei saa. Vaat selle 20 %-ga hüpnotisöör töötabki. Asi pole mitte tema oskustes, vaid selle 20% mõjutatavuses. Hüpnotiseerida saab seda, kes endaga selliseid trikke teha laseb. Või siis mõjutada saab seda, kes kuuleb seda mida kuulda tahab.

Kõige hullem ongi see, et Putin käitub nii nagu enamus alamaid temalt ootab. Alamad aga lihtsalt ei saa aru, et vastutama hakkavad nad kõik (sajanditepikune mentaliteet – härra käskis, meie tegime, mille eest meid?).

Saksamaa alles hiljuti lõpetas oma Teise Maailmasõja tulemusena määratud reparatsioonide maksmise. Maksid kõik sakslased, ka need kes Hitleri vastu olid. Vastutus on ju kõigil. Ka Venemaa hakkab vastutama, ja iga venemaalane hakkab, iga venelane hakkab ja iga vatnik hakkab. Ehkki kogu jama põhjustasid ikkagi vatnikud. Ilmselt ei jõua see neile pärale.

Ma ei leia, et fašiside poolt Itaalias ja natsistide poolt Saksamaal omal ajal korraldatud ajupesu saaks siinkohal analoogiana kasutada. Näiteks Saksamaa võis tõesti uhkust tunda oma eesrindliku tööstuse, kõrge kultuuri, asumaade olemasolu ja teadusliku arengu üle. Miks mitte, see võib teatud propaganda elementide juures inimestel pea segi ajada. Mille põhjal tänapäeva vatnik otsustab et Putini Venemaa on impeerium? Tuumapommide olemasolu ? See et vanaisadsõdisid või et Gagarin kosmoses käis? Nagu kamoon eksole. Mida see Russkii Mir võib maailmale pakkuda? Lööme kõik peded maha ja hakkame kirikus käima? Ja edasi? Kui Russkii Mir Euroopasse levib, huvitav kust vatnikud ise hakkavad oma Audi-sid, BMW-sid ja muid prantsuse juuste ostma?

Teine variant. Oluliselt rohkem tõenäoline kui esimene. Pikk vaikus ja räme kärakas peale seda. Ma siin kunagi ennustasin, et Venemaale on jäänud poolteist aastat. Ennustus lõppeb kuskil selle aasta detsembris. Lähtusin positiivsest stsenaariumist, et Putin on ikkagi crazy dude ja üritab Kiievini välja jõuda. Nagu juba ütlesin, ma olen temas pettunud. Ma olen suht veendunud et ta istub nüüd vaikselt lõpuni. Niikaua kui raha jätkub. Status Quo säilib. See tähendab et Ida Ukrainas hoiab ta konflikti hõõgumas ning Krimmi vabatahtlikult tagasi ei anna. Sanktsioonid säilivad, lisaks sellele hakkab Lääs vaikselt Venemaa aktiive närima. Putin palvetab püha Pafnutiuse, Stalini ja Svarogi poole, et ehk laheneb kuidagi iseenesest. Ei lahene. Nafta hind hoopis hakkab jälle langema ja langema hakkab ka rubla. Rubla hoidmiseks kulutatakse ära viimane valuuta ja kullatagavara (ka kuld langeb viimasel ajal).

Kaua ta niiviisi vastu peab? Ei kujuta ette. Võib olla hakkabki Venemaal mingi käärimine juba detsembris. Käärima hakkab just nimelt eliit. Tavakodanik ei saa ikka midagi aru ja on nõus kannatama selle nimel et neid uvazaitataks ja kardetaks. Lumpeni rahuldamiseks on alati kasutatud leiba ja tsirkust. Ehk nüüd siis Venemaa tavakodanikud ongi jagunenud külmkapi ja televiisori parteiks. Ühed huvituvad rohkem telekast, teised et külmkapp täis oleks. Ebakõla tekkib siis kui külmkapp täitsa tühjaks saab, siis ei aita enam telekas ka. Ja algab orjade mäss, mis on nagu alati mõttetu ja halastamatu.

Pikaajaliste saknktsioonide ja kummi venitamise poolt räägib veel üks fakt. Nimelt kodanik Christophe “Big Moustache” de Margerie elu ja saladuslik surm Moskvas Vnukovo lennuväljal 20 oktoobril 2014 aastal.

Christophe oli muidugi väga omapärane tegelane ning teatud ringkondades väga kuulus. Nimelt oli tema erialaks sanktsioonide all viibivate riikidega kauplemine. Kui te nüüd arvate et Läänes ei tehta igasugu skeeme, kickback-e ja payoff-e, siis ostke omale päevavari.

Kodanik de Margerie juhtis sellist kurikuulsat organisatsiooni nagu “Elf”. Tema “Elf Aquitaine” sattus omal ajal uurimise alla kuna kauples nii mis kolises anaalselt sanktsioneeritud Iraagiga. Kui on kaup, siis on ka ostjaid. Nojah, sakntsioonid segavad, aga alati saab midagi välja mõelda. Ka Põhja Koreaga kaubeldakse läbi Hiina kompartei tegelaste. Põhja Koreast on täitsa võimalik ära kolida. Ainuke asi et maksta tuleb ühe ühiku põhjakorealase eest ca 20 000 USD-i. Kui raha ja huvi on siis võta või veoautode kaupa. Neil veab kelle ostavad välja varem ära karanud sugulased. Enamusel muidugi raha pole ja kui on soov elukohta vahetada siis tuleb ette võtta atraktsioon jooksmisega läbi miiniväljade, kõrgushüpetega üle kõrgepinge all olevate tarade ning muude jõu ja ilu numbritega. Osadel see isegi vahest õnnestub.

Monsieur de Margerie ilmselt kutsuti välja Voldemari meeskonna poolt et üllitada mõni kaval sanktsioonidest kõrvale hiilimise plaan.

Ainult et miskit läks jälle valesti. Moskvast lahkumisel rammis lennukit lumesahk ja kogu kamp lendas effektselt õhku (halvas mõttes). Eks siin ole muidugi massiliselt vandenõuteooriaid. Sest plahvatus toimus tõesti kuidagi väga õigeaegselt. Mina muidugi ei kujuta ette milline eriteenistus suutis seal ussipesas säherduse imeoperatsiooni läbi viia. Et ma pigem kaldun siiski uskuma seda tavalist Venemaa bardaki versiooni kus purjus sahajuht sattus olema valel ajal vales kohas ( või õiges).

Monsieur de Margerie võib olla küll kõige kuulsam sanktsioonimurdja, aga ega ta ainus pole. Ma usun et tema rasket tööd soovib teha veel terve hulk erineva kaliibriga tegelasi.

Ei saa siinkohal mainimata jätta kodanik Dugini reaktsiooni. Temast oli põgusalt juttu Vene Idee koha peal. Nimelt on Vene Idee evangelist Dugin kindel vandenõu olemasolus.

Nii näiteks kirjutab ta oma Facebook-i lehel: “… Kabbalas eksisteerib surmade graduatsioon – numbrite kaupa. Mida tähtsam inimene sureb, seda kõrgem on tema surma järjekorra number. Pühakute surm – surm number üks, kaks ja kolm. Sellised surmad on kerged, hing lendab kui lind rinnust. Vähe lihtsamad inimesed, surmad number 20 – 30. Need on juba raskemad surmad. Patused surevad läbi surmade nr 57 – 64. Need on rasked surmad, hinge kisutakse kui tangidega kehast. Kuid kõige viimane kabbalistlik surm on surm number 72. Selle surma läbi surevad kõige mõttetumad, kasutumad ja nürimad inimesed, kes pole üldse elust midagi aru saanud. Ka nende surm on rumal. Kukkus tellis pähe, või jääpurikas või siis libises ja kukkus pea lõhki. Idioot sureb läbi idiootliku surma. Aga mitteidioot läbi mitteidiootliku. Christophe de Margerie oli kes iganes aga mitte idioot. Aga surm oli tal idiootlik, nr 72. Mingi justkui purjus sahajuhi käe läbi. See on muidugi üsna vene moodi ja juhtuma oleks see pidanud venelasega. Margerie oli aga prantslane. Tark ja tähtis võtmeisik. Ta ei saanud niisama surra. Seda ütleks igaüks, kes on vastavates organites vähemalt pool aastatki teeninud. Otsige seda, kes oskas õige inimese õigel ajal ära koristada. Rohkemat ei saa ilma fantaasiatesse laskumata öelda,…”

https://www.facebook.com/alexandr.dugin/posts/869533073056734:0

Noh, ma olen natuke nagu isegi tänulik et ta ei hakanud fantaasiatesse laskuma. See oleks isegi mulle liig olnud. Ma igaks juhuks ei hakka isegi tema väljaütlemisi kommenteerima. Ma pole kindel kas kodanik Dugin ise ka aru sai mis ta kirja pani.

 

Dugin vaatab sind ja mõtleb, millise numbri surma sina sured...

Dugin vaatab sind ja mõtleb, millise numbri surma sina sured…

Võite küsida, miks ma mingi põrnahaige sonimist üldse tõlgin? Et kas vähe on netiavarustes igasugu anaalseid kloune? Vähe just ei ole. Aga vähe on kloune kes on riigijuhi (Voldemari) nõunikud ideoloogia alal, Euraasia liikumise eestvedajad (sel on riiklik toetus) ja Moskva Lomonossovi nimelise Ülikooli õppejõud. Ta luges tudengitele loenguid. Tõsiselt. Ma kujutan ette kuidas noored usinalt surmade graduatsiooni konspekteerisid. Varsti on Venemaa ülikooli bioloogiateaduskonnas küsimusele “Miks toimub fotosüntees?” õige vastus – “Sest Jumal tahab nii”.

Dugin räägib Euraasia Ideest

Olgem ausad teise Venemaa tuleviku variandiga on ka omad hädad. Kui seal korra pauk käib, muutub situatsioon hullemaks kui Venetsueelas. Tootmist pole, riik ei suuda end ise toita, raha pole, perspektiive pole. Pole ka ideed mis riigi erinevaid regioone seoks.

Seepärast on Lääne põhiline eesmärk praegu vaikselt kägistades Putinist ja tema kambast lahti saada. Ja siis edasi vaadata, keda tema asemele panna. Nagu ma juba ennist mainisin, saan ma küll aru sellisest lähenemisest, kuida ei kujuta ette kuidas seda praktikas teha. Sujuv ja rahulik Venemaa ohjamine kätkeb endas ohtusid.

Kordan veelkord – Läänel pole õrna aimugi millise biomassiga neil tuleb vatnikute näol tegemist teha. Igasugune poliitkorrektsus ja positiivse eeskuju andmine siin ei mõju. Selle mittemõistmine ongi Lääne kõige suurem viga. Ja ma ei ole üldse kindel kas vatnikut annab tagasi venelaseks teha.

Mitmekümne miljonilisele vatnikute karjale tuleb lihtsalt kuidagi üheselt, selgelt ja neile arusaadavalt selgeks teha et nad on sõja (külma, kuuma, hübriidse, psühholoogilise) kaotanud. Kohe päris kaotanud. 1991 aastal jäi see tegemata. Kui see jälle tegemata jäetakse, siis mingi viieteist aasta pärast nad leiavad, et ka Putin (nagu ka Lenin) oli reptiloidide poolt mõjutatud juutidest vabamüürlaste käsilane aga vaat nüüd uus Ivanov/Li Si Qin/Rashidov aitab meil põlvilt tõusta ja end maksma panna.

Ning lõpetuseks kerge psühhodeeliline träsh. Kel õrnem kuulmismeel võiks videot ilma helita vaadata. Asja mõtte annab ka ainult pilt edasi.

 

 

 

Share

1 comment to Täissöönud hiir kes teeskleb et ta on karu.

 • Taavi

  Aplodismendid järjekordse muheda lugemise eest. Kusjuures omamoodi on kahju, et madala kusemisega Vova siiski ajudeta degenerandiks osutus. Samas ei ole Venemaal kunagi ükski asi otsustatud enne, kui see on otsustatud. Tal on veel aega lolli ka mängida. Aga enam mitte palju, kuna varsti hakkavad sahad liikuma…

  Ehk oled nii lahke ja jagad meiega ka mõtteid võimalike järgmiste Kremlipealike võimalustest vastata väljakutsetele?

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>