Facebook Profile Master

mai 2018
E T K N R L P
« nov.    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Rubriigid

Facebook Profile Master

Üle kõige maailmas vihkan ma rassismi ja neegreid.

butthurt

Kuna siin igal pool on kuumaks teemaks pagulased, siis ei saa ise ka mitte vaiki olla.

Kaua ma siin ikka Venemaast ja Ukrainast kirjutan (kuigi ei saa ka siin päris ilma), kribaks vahelduseks ka veel millestki.

Kuna minu jutte on ka enne väga erinevalt mõistetud, siis kordan paar asja üle. Kasu sest ilmselt eriti pole, sest kes tahab omamooodi asjast aru saada, see saab nii ehk naa.

Ma ei ole rassist ja ma ei vihka mingeid kindlaid rahvusi või rasse. Mu meelest häid inimesi on elus niigi nii vähe, et ei ole mõtet ennast hakata mingite rahvuslike või rassiliste piirangutega segama. Kui ma näiteks räägin vatnikutest, siis selle all ma ei mõtle kõiki venelasi, vaid ainult teatud statistilist osa neist, kellel esinevad vatniku tundemärgid.

Ma ei võta ka pagulasi kui tervikut, vaid üritan neil vahet teha. Seal on ka väga erinevaid inimesi.

Noh… kordamine on tarkuse ema, nagu öeldakse.

Ja seda ka, et ma ei vasta kommentaaridele. Üldse ma loen neid harva. Vahest siis kui spämmi kustutan.

Onu Ahmet.

Kõigepealt räägiks ma teile inimesest, kes elab Göteborgis ja kannab banaalsevõitu nime –  Ahmet.

Tutvusin temaga jupp aega tagasi. Nimelt tegutsesin kunagi toiduainetööstuses ning minu bossiks oli üsna opapärane tegelane. Nimelt leidis ta et maailma suurimaks väärtuseks on raha. Sellest tulenevalt mida vähem sa seda välja käid ja mida rohkem sisse tuleb seda parem. Loogiline ju. Samas võttis selline filosoofia tema puhul ikka üsna karme vorme. Nimelt ei ostnud ta iialgi uut tootmistehnikat, vaid ikka kasutatut. Eks siis kohalikud nooniused nägid palehigis vaeva et seda töökorda pimpida. Ma muidugi pole kunagi ta arvestusi näinud, kuid ma kahtlustan et tihti maksis ta kasutatud masinate remondi eest rohkem kui uued maksma oleks läinud. Aga egas uutega parem polnud. Neid kasutas ta garantiiaja jooksul ja üritas pärast erinevatel põhjustel müüjale tagasi saata. Aga see selleks.

Ükskord ületas minu kallis ülemus end täiesti erakordselt. Nimelt suutis ta kuskilt Taanist osta nii ribadeks hooratud vaakumpakkija, et selle parandamiseks tuli kaasata juba globaalsed jõud. Kohalikud tehnopreestrid hakkasid seda vanarauda nähes lihtsalt oksele.

Ja siis ilmuski välja onu Ahmet. Teda soovitati kui inimest kes on suuteline ka täiesti ogaraks ruunatud tehnika töökorda seadma. Saabuski siis onu Ahmet meie juurde ja tegi kõigest nädalaga selle rämeda vanaraua töökorda. Kuna mina tema tööd kureerisin, siis sain temaga päris palju suhelda.

Onu Ahmet oli Afganistaani tadžikk. Rääkis vabalt vene, inglise, rootsi, puštu ja dari keelt. Kunagi NL-i ja Afgaani suure sõpruse ajal oli isegi Liidus tehnikumis õppinud. Hiljem oli ta end Kabulis sisse seadnud ja kodutehnika remonditöökoja avanud. See amet on Afganistaanis eriti nõutud, kuna kodutehnika oli seal esiteks kallis ja teiseks polnud teda eriti saadavalgi. Sellepärast ära midagi ei visatud, vaid üritati võiduka lõpuni kallist kraami remontida.

Ka teenindas Ahmet Vene sõjaväe ohvitsere, kes samuti tema poole pöördusid. Äri läks suhteliselt hästi.

Kui venelased uttu tõmbasid, tekkisid muidugi teatud raskused. Eriti palju jama tekitasid taliibid. Taliibidele Ahmet ei meeldinud. Esiteks pole Koraanis midagi külmkappidest ja igasugu muudest mikrolaineahjudest juttu, seega on see saatanast. Peale seda käis Ahmet ringi nagu pede, ilma habemeta, see ka häiris.

Kodanikud taliibid tahtsid Ahmeti juba seina äärde panna, kuid siis sekkusid asjasse Kabuli elanikud. Nimelt kogunesid nad viglade ja tõrvikutega täiesti rahumeelselt taliibide pealiku ukse taha ja palusid tal valida. Valikuks oli kolm varianti. Esiteks jäetagu onu Ahmet rahule ja las ta tegeleb oma tööga edasi. Teine variant oli et taliibide pealik saab siinsamas harjavarre pärasoolde. Kolmandaks soovitati pealikul ise amet üle võtta ja palveid inisedes külmkappe töökorda seada. Sest remondimehi polnud tol hetkel Kabulis pea üldse. Pealik olnud üldiselt mõistlik mees (eriti kui vigladega makku sihiti) ja otsustanud esimese variandi kasuks. Ainuke asi et Kõigevägevamale pidi siiski ka Ahmet vastu tulema ja omale habeme kasvatama. Kui Ahmet polnud ka enne just mingi eriline islami fänn, siis peale seda näokarvade trikki hakkas ta kogu wärki eriliselt vihkama.

Kui saabusid ameeriklased jätkas Ahmet oma tööd, kuigi ta oli siiski ümberringi alaliselt toimuvast mõttetust siginast ja saginast üsna närvis. Noh võib ka aru saada. Kuskil taliibide keldris kinni istumine ja surmasuust pääsemine positiivseid vaateid ja humanismi just ei edenda.

Ma muidugi ei saanud talle esitamata jätta küsimust, et siis kellega on lihtsam ühist keelt leida kas venelaste või murican-idega. Tema vastus oli umbes selline:

“Kui sa teed mingeid omi asju ja näed et USA patrull tuleb sinu poole, siis tee oma asju rahulikult edasi. Isegi kui nad sind kontrollima hakkavad ja sa midagi teinud pole, siis uurivad nad selle välja. Kui sa oled süütu, ei juhtu sinuga midagi.

Kui sa näed et vene patrull tuleb, siis lase kohe jalga. Neid vähe huvitab kas sa oled süüdi või süütu, neil on vaja oma viha kellegi peale välja valada. Paremal juhul sa saad lihtsalt peksa. Ja vihased on nad kogu aja, sest ülemused trukivad neid stabiilselt. See on selline omalaadne kasvatusviis, et alluvad ei hakkaks lolle küsimusi esitama nagu et miks söök on alla arvestust ja riided praaktoodang ja nii edasi.”

Aga see selleks.

Mingi hetk otsustas Ahmet et tal on sellest tsirkusest suht kõrini ja peaks kodumaa tolmu jalgelt pühkima. Nii ta siis emigreeruski Rootsi paludes põgenikuna varjupaika. Selle ta ka sai.

Kui Svenssonite maa juba veidi kodusemaks sai, otsustas ta Rootsis oma töökoja avada. Eks see oli muidugi keerukas tegevus ja selleks tuli kodumaale jäänud arvukalt suguvõsalt laenu paluda. Kes andis 50 dollarit, kes 500. Igatahes sai ta raha kokku ja kuna tal olid kuldsed käed läks ka äri käima.

Ahmet oli eluga rahul. Ta sai oma lemmikasjaga tegeleda ning ka kohalikud pidasid temast kui heast töömehest lugu.

Ka oma võla maksis ta kenasti tagasi.

Aga siinkohal tekkisid ka komplikatsioonid. Paar tema kauget sugulast ei soovinudki raha tagasi saada vaid hoopis teenet teene vastu. Nimelt soovisid nad kaht meesolevust Ahmetile järele saata, et las nood ka seavad end sisse ja hakkavad normaalselt elama.

Uudis tekitas Ahmetis teatud kognitiivse dissonantsi. Nimelt ta tundis neid kaht kallist sugulast üsna hästi. Kumbki ei osanud ei lugeda ega kirjutada ning peale lammaste karjatamise mingit muud tööd. Pealegi olid nad kegelt taliibi taustaga. Mida kuradit nad Rootsis tegema hakkavad ei osanud Ahmet öelda. Asi oli isegi veel hullem. Kallid sugulased soovisid et Ahmet need kaks tölli enda juurde tööle võtaks. Samas on Afganistaanis sugulussidemed väga olulised, pealegi ka võlg tahab maksmist. Seepärast oli Ahmet ägisedes ja krägisedes selle ettepanekuga nõus.

Mulle rääkis ta, et kui aitas kahel uuel põgenikul pabereid vormistada, siis lootis südames et rootslased pole ikkagi nii lollid et sellised elukad vastu võtavad. Mis sest et sugulased. Rootslased aga osutusidki täpselt nii lollideks ja õige pea said nad kahe ülalpeetava võrra rikkamaks.

Õnneks lahenes vähemalt tööküsimus kiiresti. Uustulnukad said vaatamata olematule haridusele kiiresti aru et parem on elada sotsiaaltoetusest kui sellest miinimumpalgast mida Ahmet suutis oma remonditöökojas koristamise eest neile maksta.

Küll aga osutusid uustulnukad kuidagi rahulolematuteks. Raha nad said, süüa ja eluase oli ka olemas. Varsti said nad ka oma pered järele tuua. Aga rahul nad ei olnud. Mis sest et nad polnud kunagi nii hästi elanud, teised elasid ju hoopis paremini. Rootslased näiteks. Rootslased olid üldse nende meelest nilbed tegelased. Ei pidanud afgaanidest lugu. Elasid palju paremini. Igasugu blondiinid ei pööranud neile mingit tähelepanu ehkki raudselt just ausate afgaanide õrritamiseks kandsid miniseelikuid ja muid dekolteeritud vidinaid. Ausal afgaanil panga direktoriks saada oli üldse võimatu, vahet pole et kirjutada ei osanud nad üldse mitte mingis keeles. Põgenike koolitus ka häiris, kuna nad pidid mingit naisterahvast kuulama. Jne jne. Üldse oli nende meelest ebaõiglane miks mingid krt teab kes Skandinaavias suudavad oma elu korraldada ja nemad mitte. Neid häiris ka Ahmet kes nende meelest oli muutunud juba samasuguseks kui svenssonid.

Sel ajal kui Ahmet töökojas töötas, või igasugu ihnusest ära keeranud Eesti Vabariigi kodanike vaakummasinaid parandas, käisid tema kallid sugulased kohalikus mošees ja tutvusid samasuguste end ühiskonna alamkihis leidnud pagulastega. Ahmet neid enam õnneks eriti tihti ei näinud. Küll aga astusid nad vahest mingite karvaste tegelastega tema poole sisse ja uurisid miks Ahmet šairaadi järdi ei ela. Ahmet oli närvis.  Sest selle kuradi šairaadi eest ta ju oma kodumaalt põgeneski, nüüd jõudis see sujuvalt talle järele. Kas me sellist Rootsit siis tahtsimegi?

Igatahes kui siin paar aastat tagasi Rootsis kaltsupead mööbeldama hakkasid, siis Ahmet osales kohalikus omakaitses (igasugu poodnikud ja teenindajad ühinesid sellisesse organisatsiooni) ja käis eraviisiliselt igasugu palestiina pubekatele malka andmas. Kui ma pärast temaga skaibis suhtlesin, siis ta küll kurtis et vasak käsi valutab, aga üldiselt jäi ta häppeningiga rahule.

Miks on Euroopal vaja põgenikke?

Üritan siis lühidalt selgitada. Teema ise on pikk ja keeruline ning nõuaks eraldi juttu, mida ma otse loomulikult kirjutada ei viitsi. Seepärast üritan lühidalt ja võimalikult populaarteaduslikult.

Tegu on nimelt teatud muudatustega maailmamajanduses. Põhjuseks on see, et inimesed kipuvad rikkaks saama. Eriti igasugu arengumaad, mis enam nagu ei olegi eriti arengumaad.

Võtame näiteks selle aasta suure üllataja – Hiina, kus ilmneb palju märke majanduskriisist. Isegi hirmutatakse süsteemse kriisiga, mis on palju põhjalikum ja tigedam. Milles siis asi?

Hiina asus muutuste teele 1976 aastal, kui alustati reformidega. Tol hetkel talitasid Hiina asjapulgad üsna arukalt, nad kasutasid ära oma riigi ainsa eelise – ohjeldamatus koguses vaeseid inimesi. Hiina muutus maailma töökojaks, kus arenenud riigid tootmise odavuse tõttu oma arvuteid, autosid ja muid vidinaid kokku panna lasid. Hiina ise toetas sellist tendentsi jõudsalt, hoidis oma valuutakursi teadlikult madalal (mõjub väga positiivselt ekspordile) ning pigistas silma kinni igasugustele looduskaitse ja tööohutuse alastele nõudmistele, peaasi et raha ja tootmine riiki tuleks. Vanaduspensione ja igasugu riiklikke ravikindlustusi Hiinas teadupärast ei ole. Paar aastakümmet töötas süsteem üsna hästi.  Ühe USD-i väärtus oli pikalt näiteks 8 jüaani. Mida saab USA-s 1 USD-i eest? Midagi ilmselt ikka saab, kuigi vaevalt et miskit eriti kasulikku. Hiinas näiteks aga oli võimalik 8 jüaani eest turult (kui liialt ei pupsuta) osta nädala söök. Inimestele see sobis ning ka Lääne tootjad said endale piiramatu koguse korralikke töötajaid 100 taala eest kuus.

Ehk siis Hiina alustas klassikalise röövkapitalismiga.

Eks Hiina muidugi üritas ka ise tootma hakata. Vahelduva eduga. Hiinlastel on läbi ajaloo olnud väga töökad talupojad ja väga ettevõtlikud ning kavalad kaupmehed, samas igasugu käsitöölistega on seal pidevalt mingi jama. Nimelt nende töö kvaliteediga. Olete kuulnud pidzin inglishist? Pidzin on inglise keelne sõna “business” öeldud rämeda hiina aktsendiga. Pidzinit kasutasid hiinlased oma eurooplastest äripartneritega suhtlemisel. Ainult pidzinis on olemas kvaliteedi tähistamiseks sõna “masge”. Inglise transkriptsioonis kirjutatakse seda küll “maskee” kuid “masge” on oluliselt lähemal originaalhääldusele. Tuleneb see jällegi inglise keelsest “must go”. Ja tähendab see järgmist – “Vaata, ma saan ise ka aru, et see asi mille me siin nagu tegime kukkus äärmiselt sitalt välja, ja ei kõlba kuhugi. Aga kuna aega enam pole et ümber teha, siis võta nii nagu ta on”. Hiinlased olid aga karmid tegijad, kes selle pika möla asemel ütlesid lihtsalt “masge”!

Aeg aga läks edasi ja kuradi iinlased leidsid mingi hetk, et 100 taala eest tehku neegrid tööd. Et võiks nagu juba rohkem ka saada. Säherduse filosoofia juurdumine töölismassidesse aga ei istunud Wanderbildtidele, Rotchildidele ning igasugu muudele Rotveileritele, sest et nagu mismõttes. Et mis mõte on neil krdi iinlastel, kui neile peab maksma nagu valgele inimesele. Siis juba on mõtekas omal kodus toota.

Süsteemne kriis aga puudutab üleüldse Hiina juhtimist. Siiani on seal rõõmsalt tüüri juures kommud. Noh, nime järgi. Kommunismist pole seal haisugi ja sotsalism õilmitseb rohkem Rootsis ja Prantsusmaal kui Hiinas. Millega siis on tegu? Ma ütleks et Hiinaga. Lihtsalt Hiinaga.

Ega sa aastatuhandetega välja kujunenud traditsioone ikka niisama naljalt välja ei juuri. Hiina puhul on nagu isegi mõttetu rääkida korruptsioonist. Korruptsioon see on midagi laiduväärset, st. et ühiskond saab aru et see on vale. Hiinas on see lihtsalt üks osa ärikultuurist. Ametnikule tuleb pista, sest nii on kombeks. Nagu ka vanasti Venemaal, nii ei ei saanud ka Hiina ametnikud riigikassast palka, või maksti neile väga vähe. Sest end majanduslikult kindlustada said nad ka ilma palgata, mis mõtet neile siis veel riigi raha kulutada.

Vene ja Hiina valitsemismudelid on üsna sarnased. Väikeste nüanssidega muidugi. Hiinlased on oma geneetiliselt koodilt töökad ja võimelised kainelt ning ratsionaalselt mõtlema. Venemaal on selle asjaga suht halvasti. Seepärast varastavad Vene ametnikud nafta – ja gaasiraha, mis tuleb üsna lihtsalt kätte kuni on nõudlust. Hiinlased pidid oluliselt kavalamalt kombineerima. Nüüd paistab et mõlematel hakkab hea aeg läbi saama. Samas muidugi Hiinal on oluliselt rohkem eeldusi uuesti kark alla saada kui Venemaal.

Hiina peaks oma probleemide lahendamiseks muutuma täiesti läänelikuks. Piirama Kompartei võimu, tagama ausa konkurentsi ja nii edasi. Küsimus on muidugi selles, kas Kompartei on selleks valmis.

Olgem ausad, ka praegune naftahinna langus on paljuski tingitud just sellest, et Hiina majanduskasv aeglustub ning naftat ta enam ei tarbi. Sest veel hiljuti neelas Hiina draakon naftat otse torust ja röhitses rahulolevalt nurgas.

Kuidas on see kõik seotud Euroopa pagulastega? Kuna Hiinas tootmine kallineb, siis on vaja tehased uuesti Euroopas või vähemalt kuskil lähemal sisse seada. Ja vaja on ohjeldamatult odavat tööjõudu juba Euroopas endas. Sest eks Euroliidu mootor Saksamaa ole oma olemuselt Rikka Mehe Hiina. Nad on samuti keskendunud tootmisele ja ekspordile. Ainult et töölistele ei saa sadat taala palgaks maksta. Isegi kolmesadat ei saa. Jama ju. Valge mees sellise raha eest ei tööta. Ehk siis mingid kuradi Abdulid hakkavad tööle. Ja et nad raha EL-is välja ei viiks tuleks ka nende pered siia tuua. Jääks raha EL-i. Lihtne ju.

Põgenikest saavadki kasu tootvad EL-i suurtootjatest liikmed, kes tõsi küll on ka selle organisatsiooni põhilised rahastajad. Põgenikud on väga kasulikud Saksamaale ja Rootsile. Mingil määral ka Põhja – Itaaliale ja osaliselt Prantsusmaale. Suurbritannial on selle kambaga veidi eriline suhe, aga sellel ei viitsi hetkel peatuma hakata.

Mis kasu saavad põgenikes teised EL-i liikmed? Ida – Euroopa riigid ei saa pea mingit. Teised niivõrd – kuivõrd. Eks Saksakeskne Euroliit ongi nii üles seatud, et peale juba eksisteerivate suurettevõtete midagi väga juurde ei tekkiks. Konkurents ikkagi. Kui Hiinas sai onu Zhang oma puukuuris väikese töökoja asutada ja hiljem ehk isegi suurtöösturiks areneda, siis mõni onu Zbigniew peab ikka tõsiselt vaeva nägema ja euronõudeid täitma et Ida – Euroopas oma äri nullist alustada.

Miks ma vihkan Hitlerit?

Põhjuste loetelu jääks liialt lühikeseks kui ma ei mainiks sellist tuntud tegelast kui Adolf Hitler.

Nimetatud tegelane kutsub minus esile sügavat ärritust. Ja kohe seletan miks. Väga suuresti tänu sellele kodanikule puutub kaasaegne Euroopa kokku igasuguse sotsialistliku saasta õilmitsemise, kamikazeliku patsifismi ja padutolerantsiga.

Oma rabeleva ja poologara jahmerdamisega saavutas Hitler selle, et paljudest väga vajalikest asjadest polegi nagu võimalik ilma selle emotsionaalse ning mõttetu sigina ja saginata rääkida. Näiteks rassiõpetusest. Minu meelest on see väga vajalik teadusharu kui seal tõesti teaduslikult ja ilma pseudoteooriateta läheneda.

Tänu temale on Vanal – Euroopal täiesti enesetapjalik süütunne a la white man guilt. Eriti põgenike vastu. Noh, ma ei tea kui populaarne on tänapäeval rääkida Hitleri juudiprobleemist ja selle lahendamisest. Ma ei hakka tema Mein Kampf-i teooriat ümber jutustama, kes tahab uurib ise. Kuid üllatuslikul kombel ei soovinud onu Adolf esialgu mingit erilist maniakki mängida ning otsustas juudid lihtsalt välja saata. Laadisid siis Hugo Bossi kostüümis ja BMW-del sõitvad SS-lased need juudid laevale ja tõukasid kaldast lahti. Aga õige jama hakkas alles siis pihta. Tuli välja et neid laevatäisi valitud rahva esindajaid ei soovinud keegi vastu võtta. Kõige erinevamatel põhjustel. Hulpisid need laevukesed merel vähe või kaua, mingi hetk tuli neil saatjaadressil tagasi tulla. Ja vahepeal oli Hitler juba närvi läinud ning asja kreatiivselt lahendama hakanud. Britid vaatasid oma saarelt üle La Manche-i tõusvat tossu, kohendasid monoklit, lürpsasid teed ja ütlesid “Blimey!”. Sellega asi piirduski.

Et noh, saate isegi aru, teatud ringkonnad on seetõttu igasugu põgenike suhtes tundlikud.

Just tänu Hitlerile kutsuvad igasugused vihjed rahvuslusele keskmises Saksa või Prantsusmaa esindajas esile seakisa – “Sa oled kuradi nats!”. Noh… ise ennast selleks ei pea aga kui olen siis olen. Mademoiselle, te ütlete seda sellise häälega, nagu see oleks mingi paha asi.

Peale Teist Maailmasõda oli Euroopa tõsiselt räsitud. Pool sellest oli muudetud sovietlikuks peldikuks, millest enamikel NL- i poolt okupeeritud riikidel on õnnestund alles suht hiljuti vabaneda. Sovoki – vatniku mentaalsust jätkub siiani suures koguses.

Sõjakahjud ja inimkaotused sundisid eurooplasi loobuma oma asumaadest. Ma ei ütle, et koloniaalpoliitika poleks kuskile kadunud, küll aga ei eksisteeri enam päris kolooniaid. Sellest hoolimata oleks nagu Euroopa kügu Aafrikale midagi võlgu. Igatahes Aafrikas on juba käibel lendlause – “Miks ma peaks töötama, kas ma olen mingi valge mees või?” (Saite nüüd, krdi iinlased!). Enamus Aafrika poliitikuid ajab näpu püsti ja skandeerib “AWA!” (Africa Wins Again).

Huvitav peaks tõstatama küsimuse kas Saksamaa ei tahaks 800 aasta Eesti okupeerimise eest igale kohalikule elanikule 1200 euri kuus toetust maksta. Lisaks veel hagid ka. Ma võin tõestada et mu vanavanavanaisa käest võeti Assamalla all ära kolm lehma, uus kirves, pütt mett ja pool tünni hõbedat.

Igatahes kui sealtkandist keegi veel köhib et me ei austa piisavalt põgenikke siis ma soovitan küll EW-l väike hagi kohtusse panna. “Eesti Wabariigi hagi Saksamaa Liitvabariigi vastu okupatsioonikahjude kompenseerimiseks.”. Kõlab uhkelt. Võib Rootsi ja igasugused muud Taanid ka solidaarvastutajateks võtta, ikka lõbusam. Ja katsugu need kuradi natsid mitte maksta. Rassistid rsk. Eestlased on Uuralite tagant tulnud ja peaaegu et puhtad asiaadid. Kas Euroliidul on midagi kollase rassi vastu??? Mis kuradi diskrimineerimine see on?

Eraldi teemaks on siinkohal meie kallis idanaaber. Viimane aeg on seoses Ukraina sündmustega hakatud rääkima hübriidsest sõjast või infosõjast. Vahest jääb selline mulje, et see oleks nagu mingi uus asi. Ei ole. Kogu oma eksistentsi ajal toetasid sovokid Euroopas igat liiki lillelapsi ja muud vasakpoolset saasta. Kõik komparteid ja enamus sotsialiste sai plekki sovokkide naftarahast. Ütlen ausalt, et paljuski jälle tänu Hitlerile ei tulnudki väga propatööd teha. Sõjast väsinud ühiskonnas õilmitsesid igasugu hipide ja muude astraalsete tegelaste liikumised. Inimesed lugesid John Rawls-i “A Theory of Justice”-t ning streikisid igal võimalusel ja protestisid USA sõjaväebaaside vastu. Eriti sheff oli käia ringi massimõrtsukast ja persevestist Che Guevara moll kõhu peal.

Che veidike enne sanitaarlasku peldiku taga. Peldik polnud fotogeeniline ja pildile ei jäänud.

Che veidike enne sanitaarlasku peldiku taga. Peldik polnud fotogeeniline ja pildile ei jäänud.

Aeg on edasi läinud ja enamik selliseid 70-ndate hipisid on saanud mingid soliidsed ametikohad. Aga siiani sonivad nad mingist võrdõiguslikkusest, tolerantsusest jne. Osad on ka oma võsukesi õieti kasvatanud. Nemad arutavad nüüd küll maalähedasematel teemadel. Näiteks kas õige on öelda “lehmi lüpstakse” või “lehmadelt võetakse piima”. Et noh, paha asi on vasikate eest piima ära juua. Eriti arenenud tegelased jõuavad oma filosoofiaga välja tõdemuseni et piimakarjandus on üldse äärmiselt seksistlik tegevus. Lehmavasikad jäetakse ellu, kuna neilt saab piima. Samas pullvasikad lähevad kiirelt lihaks. Rämedalt seksistlik tõesti. Ma arvan et ka Eesti Vabariik võiks siinkohal oma truualamlikkust näidata ja käivitada teadvustusprogramm “Soovõrdõiguslikkusest koduloomanduses” ning nimetama ametisse mõne lehmaõiguste ombudsmani. Kindlasti saaks mõnest “Human – Woman – Mutual – Multilateral” fondist toetust ning Brüsseli hallipäised hipid paitaksid Rõivase pead ja poetaks heldimuspisara.

Ulf nagu ütleks sulle : "kuradi nats!"

Ulf nagu ütleks sulle : “kuradi nats!”

Vaadake, siin tulebki mängu erisus Lääne – ja Ida – Euroopa vahel. Nood kuradi savu suitsetavad lillelapsed on sotsialismi näinud ainult nende oma softcore versioonis. Meie oleme seda näinud väga ja väga lähedalt. Ja oluliselt rohkem kui me oleksime tahtnud. Ida – Eurooplasel on imuunsus sotsialismi suhtes juba geenides. No ei saa normaalne idaeurooplane aru miks ta peab tööd rügama, makse maksma ja tema maksud lähevad mingile neegrile kes peale laste tegemise ja sotsiaalabi neelamisele millegi muuga ei tegele. Sest kes on tõesti põgenik ja hädas, otsib omale töö ja sulandub kohalikku kultuuri.

Olgem ausad, õhku täis mugavuspõgenikke on Euroopas väga palju. Lisaks sellele demonstreerivad nad lääneeurooplastele oma üleolekut. Mis viga demoda kui pooled ei julge neile pasunasse anda kuna igasugu neegreid ei tohi üldse mingil juhul diskrimineerida (vastuhakk on ka diskrimineerimine) ja teine pool ei soovigi vastu hakata sest nad on valged ja süüdi. Et siinkohal ma ei süüdistaks ainult mugavuspõgenikke vaid lääne – eurooplasi endid. Mis viga parasiteerida kui lastakse.

Pealegi, kui vaadata juuresolevat pilti, siis näeme et Euroopas pole nende põgenikega sugugi nii paha kui mõni väidab. Kes on kaardil kõige tumedama värviga? Õige, Eesti ja Läti. Vaat nii…

O, ja pierdole, Polska jest biały!!!!

O, ja pierdole, Polska jest biały!!!!

Kas Allahu on akbar või ei ole?

Igasugu uudistest (eriti nn. “alternatiivsetest”) jookseb pidevalt läbi sõna “moslemid”. A la et nad on mingid rämedad isatapjad ja emakeppijad. Muidugi kui hakata lähemalt kaevama siis suur hulk nn. islamivaenulikke kommuune nii reaalis kui näiteks moluraamatus koosneb peaaju kristoosi põdevatest tegelastest. On neil siis õigus?

On aabrahamistlik triloogia –  judaism (Jewish Adventures), kristlus (Jewish adventures II: The return of the Jew) ja islam (Jewish Adventures III: Revenge of Mohhamad). Siia juurde võib lisada triloogia priikvelid ja siikvelid nagu ismailiidid, mormoonid ja igasugu muud hujoova tunnistajad. Tulenevad nad nii ehk teisiti vanast testamendist. Niipalju veel, et ma olen kursis, et piiblid ja igasugu muud talmudid peaks suure tähega kirjutama. Aga mingit erilist soovi mul seda teha pole.

Mis judaismi puutub, siis ma ei saa aru kuidas see EL-is keelustatud pole. Minu meelest on see üks maailma vanimaid natsistlikke tekste, mis propageerib rahvuslikku ja rassilist üleolekut, kutsub üles ebatolerantsusele, massimõrvadele ja seksuaalvägivallale. Ühes kohas on möödaminnes ka mainitud, et sa ei pea mitte tapma. Üsna kontekstiväliselt.

Mida islamile ette heidetakse? Palju asju. Terrorismi õhutamist, naise allutatud seisundit, lapsabielusid, ebatolerantsust jne jne. On siis õige kristlus parem?

Kas te teate, et keskajal oli väärikas Pariisi linnas selline ametimees nagu piimaimeja? Kuna tüdrukud läksid 13 – 14 aastaselt mehele, siis tihti polnud neil lapse sünni hetkel veel rinnad välja arenenud ja nad ei saanud oma last normaalselt imetada. Appi tuli piimaimeja, kes siis piima välja imes ja kuskile anumasse sülgas. Nii sai last toita.

Teate, et Põhja – Prantsusmaal oli talurahva peol käigus omapärane lõbustus. Rahvas tantsis ümber posti, kuhu oli kahe naelaga kinni löödud kass. Noormehed võtsid siis tantsides hoogu ning nende eesmärk oli kass peahoobiga surnuks lüüa. Teadupoolest on kassid visa hingega ning nii sai rahvas üsna pikalt nalja ja lõbu. Põhjus oli lihtne. Kass oli saatanast, kuna piiblis pole teda sõnagagi mainitud. Üldiselt piiblis mainitud ka kängurusid, leemureid ja igasugu muid alpi ümisejaid. Neid muidugi eriti ei tapetud, banaalsel olemasolu puudumise põhjusel. Kass oli keskaegsetele inimestele lihtsalt oluliselt kergemini kättesaadav.

Nii et laste abielud, ristisõjad, nõiajahid, religioosne ebatolerantsus ja kõik muu pask on ka kristlusele kenasti omane.

Õige kristoosihaige hakkaks muidugi kohe kisama – “Aga vaata kui ammu see oli!!!1111 Kas kristlased enam nii teevad????+++”. Ma muidugi küsiks vastu, et kas teil on nüüd mingi uus baibl wä? Second edition või mis? Huvitav kuidas siis vanad kristlased sealt seda “kumbaya my lord, kumbaya” välja ei lugenud, vaid talitasid üsna sarnaselt mõningate kaasaegsete moslemitega? Tead, meil sa ei saa teha kõike seda, mis piibel soovitab, sest on olemas ilmalik riik ja politsei. Politseid vähe huvitab mis on kirjas piiblis ja  kui keegi üritab näiteks vägistamise teel omale abikaasat hankida, siis läheb ta väga kiirelt vangi.

“ Need ei olnud õiged kristlased!” on sageli väiteks. Ja sina, lilleke, oled õige kristlane? Mis kristlane sa oled kui sa piiblit lugeda ei oska? Esiteks ma ei võta vastu ühegi naise argumente, naine ei tohi mehega vaielda. Üldse. (Timoteosele 2:9-15) Ja ma ei tea kui hea kristlane sa oled kui sul orje pole. Moosese kolmandast raamatust loeme:

Aga kes peavad saama sulle orjaks ja orjatariks, need ostke ümberkaudsete rahvaste hulgast orjaks ja orjatariks! Nõndasamuti võite osta ka oma majaliste laste hulgast, kes elavad võõraina teie juures, samuti nende sugulaste hulgast, kes on teie juures, keda nad teie maal on sünnitanud; need saagu teie pärisomandiks, need omandage oma laste jaoks pärast teid päritavaks omandiks;neile võite orjuse igaveseks peale panna, aga teie vendade, Iisraelilaste hulgas ärgu ükski valitsegu teise üle vägivallaga! 

Vaat see orjateema on veel eriti udupeen wärk. Ma pole sellest kunagi eriti aru saanud, kuidas ma hea kristlasena käituma peaks. Olen siin korduvalt erinevate pappide käest uurinud, et kuidas mõista ümberkaudseid rahvaid. Mina saan aru nii – juuti ma orjaks ei tohi osta. Sellega on selge. Ilmselt peaksid sobima lätlased ja soomlased. Kui ma aga sooviksin siiski osta orja Rumeeniast, siis tekkib mul tõlgendamise küsimus. Rumeenia nagu väga ümberkaudne ei ole ju… või kuidas? Ma polegi õiget vastust saanud.

Ma ise eeldan et Rumeenia peaks ok olema, kuna näiteks britid omal ajal muretsesid omale orje Aafrikast ja põhjendasid oma tegevust sama piiblisalmiga. Seega ma leian et tuginedes pretsedendile, on meil siiski olemas ühetaolise normi tõlgendamise praktika ja ma võin Bucaresti pileti osta.

Võtab asja lühidalt kokku

Võtab asja lühidalt kokku

Teile ei meeldi islami aumõrvad? Vaadake viiendat moosese raamatut. Kui mees vägistab naise, peab ta naise isale maksma valuraha ning oma ohvriga abielluma. Sest naine, kes ei abiellu neitsina, tuleb kividega surnuks loopida. Põhimõtteliselt üks ja sama nii piiblis kui koraanis.

Mõni kristoosihaige kodanik kipub väitma nagu poleks vana testament sugugi nii oluline. Aru ma ei mõista… kümmet käsku sealtsamast peetakse vaat et kohustuslikuks ja lisaks peaks ju seesama vana testamendi jumal olema Tsiisuse isa.

Igatahes see selleks. Ma ei näe piibli ja koraani õpetusel eriti vahet. Ometi usklike käitumises kohati vahe on. Milles asi?

Kultuuris ja hariduses. Ilmalikus riigis. Euroopa tsivilisatsioon muutus tõeliselt suureks ja mõjukaks hetkel, kui hüljati kristlikud dogmad. Renessanss lõi eeldused kiriku reformatsiooniks. Reformatsioon aga viis järk järgult religioonist loobumiseni. Moslemid aga viibivad paljuski siiani samas kultuuriruumis kus 15 sajandil.

Nyaaaaaaaaaa!

Nyaaaaaaaaaa!

Mida annab üldine kõrge haridustase? Seda, et ainsad kirjaoskajad ei ole enam küla küree (nagu Euroopas keskajal) või küla mulla (nagu ka praegu paljudes moslemiriikides). Katoliku kirik üritas ainsana kirjatarkusele pretendeerida, kuid luterlased tegid muidugi vea levitades kirjaoskust. Sest pole parimat vahendit muuta inimest ateistiks, kui lasta tal omaette rahulikult piibel kaanest kaaneni läbi lugeda. Teaduse ja ühiskonna arengu tulemusena on meil õnneks võimatu et võimule saaks mõni Adventistide või Baptistide valitsus. Islamiriikides on midagi sellist kahjuks vägagi võimalik.

Kujutage nüüd pilti, kui Euroopas valitseksid mingid Westboro Baptist Church-i tegelased või jehoova tunnistajad? Kujutate ette suuri stende maja seintel “God hates fags?”. Või eraldi sünnipäevapolitseid, kes kontrollib et keegi sünnipäevi ei peaks? Või vereülekande aparaatide pidulikku lömastamist traktorite abil? Räme, ma ütleks.

Mis jama siis selle kultuuriga ikka on.

Kõigepealt ma soovitaksin läbi lugeda Peeter Tulviste väga informatiivse artikli.

http://www.director.ee/peeter-tulviste-miks-nganassaanid-lahendavad-loogikalesandeid-valesti/

Eksole, vähe sellest et minu tekst on juba nii pikk, et tapab, nüüd suunan veel pika jutu juurde. Aga lugege ikka, väärt lugemine. Kui enne aimu ei olnud, mis tähendab kultuuride erisus, siis nüüd saate teada.

Vaat sellega meil ongi tegemist. Euroopasse tulevad hoopis teistsuguse maailmatajumisega inimesed, kellesarnased meil elasid ehk mitusada aastat tagasi. Tegu on primitiivsesse gruppi kuuluvate isikutega.

Kuid ärme lähemegi liialt kaugele. Huvitavaid näiteid võib tuua ka meie lähiümbrusest.

Nii näiteks on Ukraina ajakirjanik Igor Tychkevich analüüsinud minu suurte lemmikute – Luganda ja Dombabwe rahvast Ida – Ukrainas.

Ta toob tüüpilise näite vato – sovokkide psühholoogiast. Tsiteerin:

“Korra sain kohaliku naisterahvaga Gorlovka linna lähistelt jutusoonele. Monoloog oli umbes järgmine: minu poissõber teenib Donetski Rahvavabariigi omakaitses. Venelased ei pea kohalikke omakaitselasi üldse inimesteks. Mõnitavad pidevalt ja mu poissõbra kaaslase lasksid hiljuti hoopiski maha. Igavesed tõprad on need vene sõjaväelased. 

Aga kõige selle juures soovib ta, et tema kodulinna tuleks vene väed, Ukraina vägede võitu ta ei soovi.

Minu küsimuse peale, miks ta siis Ukraina vägede võitu ei soovi, kui ise ütleb et venelased on tõprad, tuli vastuseks – Ukraina läheb Euroopasse, aga seal on rõvedad seadused, naine võib mehe kohtusse anda, kui see teda lööb.

Eks siis minu järgmine küsimus oli kohe, et kas sa siis tahad, et mees sind peksaks? 

Vastus – Ei. Ma võin ise talle lõuga anda kui vaja. Aga oma mehe peale kitse panna, see on tõpralik värk. “

Autor lisab veel: “ Nad saavad väga erinevat infot. Tihtipeale vastuolulist. Ja usuvad seda. Sedasama vastuolulist infot. Aga see ei kutsu esile mingit ebamugavust – inimene võib olla ühekorraga veendunud täiesti teinetest välistavates asjades”.

Kohe meenuvad nganassaanid ja keskaegne Inglismaa. Miks keskaegne Inglismaa? Heaks näiteks on kolm inglise kirikut, kus kõigis hoiti reliikviana Ristija Johannese pealuud. Eksole armas? Veel armsam on see, et inimestel ei kutsunud see esile mingit kognitiivset dissonantsi. Egas nemad seda Ristija Johannest isiklikult ei tundnud. Kui ikka Jumal tahab siis võis tal ka kolm pead olla. Ainult keegi kodanik Salisbury John kippus ägisema ja inisema, et nagu kamoon, mismõttes kolm pead, raffas võtke asja loogiliselt! Aga rahvas ei võtnud loogiliselt. Neil oli oma usk. Usk sellesse, et Jumal andis mehele ja naisele vaba tahte. Pärast tegi Ta ühe naise endast rasedaks, et sündiks Jeesus, kes oli Tema ise. Seejärel tõi Ta iseenda Endale ohvriks, et päästa mehed ja naised patust, mida nad tegid tänu vabale tahtele, mille Ta ise neile andis. Nurrmaaalne. Credo quia absurdum kehtib ka tänapäeval.

Tychkevich ei piirdu ainult fakti konstanteerimisega, vaid seletab ka sellise nähtuse tagamaid. Ta toob välja kolm põhilist momenti.

 1. Donbassi elanikud on äärmiselt vähemobiilsed. Üle 35% elanikes pole kunagi elus sõitnud kaugemale oma oblastist. Teisest küljest pole ei Luganski ega Donetski oblastid turistidele just eriti ligitõmbavad. Tulemusena puudub kohalikel elanikel sootuks kultuuridevahelise suhtlemise kogemus. Ümbritseva maailma kohta saavad nad infot peaasjalikult televiisorist (mitte internetist) ja kuulujuttudest.
 2. Religioossus. Donbassi elanikud on äärmiselt religioossed. Aga mitte päris nii nagu näiteks Läänes. Siin võib pigem rääkida usust müstikasse. Nad usuvad ekstrasensse, nõidu ja kristlikke vaimulikke. Ühekorraga. Samas ei ole kristlikel vaimulikel mingit erilist võimu oma koguduse rahva üle, sest kirikus käiakse sellepärast et “Niionvaja”. Tavaliselt ei tea inimesed isegi religiooni aluseid.
 3. Omapärane suhtumine teadmistesse. Kaua aega oli Donbassis edukuse mõõdupuuks kaevanduses töötamine. Mitte professor, mitte doktor ega juhtivtööline, vaid just kaevur oli edukuse mõõduks. Et kaevuriks saada, ei pidanud õppima. Pingelistel aegadel, mil NSVL-is oli puudus kaevuritest, piisas kolmekuulistest ettevalmistuskursustest Mäetehnikumis. Andke andeks, aga näiteks santehniku ameti omandamiseks tuli kutsekoolis õppida vähemalt kaks aastat.

Edasi kokkuvõtvalt autori järeldustest:

Neile inimestele on iseloomulik:

Keelduda vastu võtmast igasugu välist inrormatsiooni, kui see ei vasta nende endi ettekujutlusele asjast. Agressiivsus, kui neile sunnitakse peale uut mõttemalli. Uskuda pigem enda “reservatsioonikaaslase” sõnu kui mingeid ametlikke kanaleid. Seepärast on kuulujutud Donbassis oluliselt tõhusam info leviku vahend kui misiganes muu.

Ühistkondliku käitumismudeli eiramine. Kui seadused nagu on, aga nende rikkumise eest eriti midagi ei tehta, siis võib vabalt rikkuda.

Isikliku initsiatiivi puudumine. Inimesed ei saa töötasu. Nad vahest saavad palka, enamikul juhul kas varastavad või nõuavad abirahasid.

Sügav veendumus oma grupi, rahva, religioosse ühenduse üleolekus kõigi teiste suhtes. Sellest tulenevalt kõrgendatud ootused igat liiki valitsuse suhtes. Soovitakse saada kõike ja kohe. Kui valitsus on piisavalt jõuline ja nõudjad pikalt saadab, siis seda ka aktsepteeritakse. Peale toore jõu, ei tunnista selline kamp mitte midagi muud.

Niih… kogu jutt nagu Dombabwe elanike kohta? Aga kas sama ei saa öelda meie kalliste sisserändajate kohta? Minu meelest on nad väga sarnased.

Ja sõnu polegi vaja!

Ja sõnu polegi vaja!

Kas nendega on võimalik tsiviliseeritult suhelda ja veenmise teel midagi selgeks teha? Kahtlen sügavalt.

Siin on väike näide loogikast. Kes vene keelt ei mõista, või ei viitsi vaadata teen lühikokkuvõtte. Videos emotsionaalselt sõna võttev kodanik avaldab oma tulist poolehoidu Putinile. Ta leiab et Putini teeneks on see, et kogu maailm nüüd Venemaad austab ja kardab. Küsimis mida on teinud Putin tavainimesele on aus vastus – mitte kolbigi, aga see pole oluline. Eksole.

Eks siis siit tulenegi raudne loogika, et Vene vägesid Ukrainas pole, aga sellest hoolimata annavad nad seal NATO neegritele kindlasti pasunasse. Maidani korraldas Euroliit, aga egas neil kuradi hoholle vaja pole. Kiievis on võimul fašistid, kelle eesotsas on juudiraisk Porošenko ja keda toetab kuradi neeger Obama.

Veel üks elav näide kultuurikonfliktist juba kohe üsna meie lähedalt.

Käesoleva aasta juulikuus avati Valgevenes, Minskis, Kamennaja Gorka mikrorajoonis esimene Burger King-i kiirtoidu restoran. Kah mul asi eksole? Aga ei miskit.

Raffas on elevil

Raffas on elevil

Eks sündmus tekitas aborigeenides teatud elevust ja rahvast kogunes avamisele roppu moodi. Õige pea aga selgus metsik ja enneolematu asjaolu. Burger King pakkus automaadist jooke – Pepsi, Merinda ja 7UP täiesti tasuta!!!!! Kohalikud fallomorfeerisid hetke. Kuid mitte kaua. Õige sovoki mentaliteet lõi kiirelt välja. Alguses kontrolliti nagu muuseas, et kas on tõesti tasuta. Käidi endale mitu korda drinki kallamas. Ei tulnud keegi kannaga näkku andma. “Heh, vaat kus peded!” rõõmustasid kohalikud. Käiku läks kiirelt kõik kätte sattuv tühi taara. Kui ka selle peale keegi ei tulnud malka andma, süvenes kohalike veendumus, et neil on tegu mitte lihtsalt pedede, vaid idiootidest pededega. Aktivistid jooksid koju ja tõid kaasa kümneliitrised plastikanumad.

Lõrts, ja valmis

Lörts, ja valmis

Järgmise sammuna moodustus burgerirestos juba kaks eraldi saba. Üks oli kassade juurde, ning teine joogimasina juurde. Lihtsalt rahvas sai aru, et polegi vaja burksi osta, võib niisama tsisterniga sisse astuda ja omale pepsit ära kallata.

Päeva jooksul tõmmati joogimasin mitu korda tühjaks. Töötajad luristasid kaeblikult nina, kuid vahetasid siiski püüdlikult balloone.

Tasuta joogi süsteem töötab täiesti normaalselt USA-s. Seal ollakse harjunud oma kliente usaldama ja neist lugu pidama. Frantsiis anti Valgevene äriühingule samadel tingimustel, st. jook peab olema tasuta.

Hetkel mul info puudub, millega asi lahenes ja kas sovokkidele on mingi vastumürk leitud.

Farfur, fofudja ja eurovatnikud.

Miks ma võrdlen Dombabwe elanikke ja meile Lähis – Idast saabuvaid tegelasi?

Vaadake, siin ühine on siin fundamentalism. Mis see endast kujutab?

Eks muidugi igaüks võib vikipeediast või veel kuskilt järele vaadata mida see sõna tähendab. Mina seletan seda nagu ise aru saan.

Vaat ärkab üks hommik mõni taat kuskil Pakistani mägismaal oma kodus üles ja esimese asjana pole eluga rahul. Probleeme on palju. Tööd ei ole, raha ei ole, elamistingimused on viletsad, lastele haridust anda on raske jne jne. Mida ta selle peale teeb? Noh, kuna ta ka ise pole eriti haridust saanud ja kujutab omale maailma asju suht omapäraselt ette, siis hakkab ta minevikku meenutama. Tingituna nõrgast haridusest pole tal tegelikult ka minevikust eriti mingit ettekujutust, niisama mingid katkendid. Aga tema küla mulla ikka armastab korrutada kuidas mitusada aastat tagasi šeik Mansuri ajal oli hea elu. Inimesed olid õiglased ja nende riigis valitses küllus. Kust mulla seda teab, pole eriti selge. Küll ta tarkadest raamatutest luges, kuna ta on külas ainus kirjaoskaja. Ja jõuabki siis taat arusaamisele, et vaja on pöörduda tagasi õige usu juurde, siis läheb kõik muu iseenesest paika.

Selles mõttes meie Ivan Orav oli ka puhas fundamentalist. Eks tema ka võrdles kõike Pätsu ajaga.

Fundamentalismil on veel ka väike epiv fail-i hõng juures. Eriti Lähis Ida kodanike puhul.

Vaat elasid nad kunagi hästi ja jõukalt. Aga siis ilmus kuskilt välja Makedooniast pärit Aleksander ja andis kõigile kolakat. Pärast läks asi üldse käest ära. Läksid head ja vaimsed inimesed korda majja lööma, aga need igavesed Lääne barbarid olid juba püssi kasutusele võtnud ja andsid tuld. Said siis head inimesed püssi omale selgeks, võtsid kasutusele, aga nüüd olid Lääne inimesed juba kahurid kasutusele võtnud ja jälle saadi kolakat. Kui ka kahur juba selge, mindi uuesti arveid klaarima, aga nüüd visati neile juba lennukist pomm kaela. Ebaõiglus. Ja kui viimase jõuga ka endale lennuk soetati, lasti see orbiidilt juhtimise teel raketiga sodiks. Nii võib ju alaväärsuskompleksi saada? Mille poolest siis meie paremad oleme?

Meie oleme krt VAIMSED!!!! Ja need seal läänes on PEDED! Ei noh, mitte et meil homosid ei oleks. Aga meie ütleme homodele, et nad on halvad. Vaimsuseta Läänes neile ei öelda, et nad on pahad. Vastupidi, mingeid paraade korraldatakse.

Vaimsus on hea eelis. Sest õieti on raske määratleda mis see on. Nii on ta alati olemas.

Pedesid on ka mugav peksta, sest tavaliselt on nad vähemuses ja pole väga ohtu, et nad tõsiselt vastu löövad, eriti kui kambaga peale minna.

Eks ka kaasaegse Venemaa “vaimsus” on umbes sama laadi. Riik pole enam mingi impeerium (pole õieti kunagi olnudki). Vähe sellest, et keegi lugu ei pea, isegi eriti ei kardeta. Elatustase on madal, tootmist pole, haridus ja teadus käib alla. Mis meil siis on? Meil on VAIMSUS, бля.

Vahest vaatan kaabli pealt Venemaa relvasaadet Polügon. Seal tutvustatakse erinevate riikide relvastust, ja vahest ka võrreldakse neid omavahel. Saate lemmikteemaks on   omavahel võrrelda Venemaa ja USA sõjatehnikat. Ma ise pole mingi eriline militaarspets, aga alati jääb silma üsna erapoolik lähenemine ning soov kodumaist tehnikat mõttetult üles kiita. Juhul kui kodumaine masin no kohe absoluutselt võistlust välja ei kannata, teeb saatejuht lihtsa järelduse. “Niikuinii meie tehnika võidaks, sest meie sõjameeste VAIM on tugevam!”. No mis neil üle jääb onju.

Ma võtaks veelkord religiooni koha pealt sõna. Tegelikult on see teisejärguline ning lihtsalt aitab rahulolematutel oma identiteeti leida. Nii nagu rahulolematu sovokk – vatnik rõhub oma õigeusklikkusele, nii ka töötu abiraha peal vegeteeriv palestiinlane on kole tõsiusklik. Sisuliselt aga nad oma religioonist suurt midagi ei tea. Nii näiteks vene õigeusk on üsna keerukate tseremooniatega. Rahvas küll käib moe pärast kirikus, kuid kui näiteks palvusel käinu käest uurida, et mis vidinat see papp seal käes keerutas, või misasi tal seal laua peal seisab, siis vastuseks on üldiselt tavaline “kökk – mökk”. Seepärast ongi vene naljahambad leiutanud sõna “fofudja”, mis tähendab kõiki arusaamatuid kirkuriistu.

Ka näiteks Tatarimaa noored, kes on meie mõistes täielikud ossid, otsivad oma identiteeti islamis. Hea on poolkuud kaelas kanda ja näppu taeva poole ajada a la et Allah on üks. Ega nad teemast suht rohkem teagi. Tatarimaal kutsutakse selliseid “Аллах, сука нах!”

ChechNYA!

ChechNYA!

Islamist muidugi veel niipalju, et Lähis Idas on ta midagi demokraatia aseaine sarnast. Kuidas nii? Väga lihtsalt. Nagu ütles minu sõber Usbekistanist – meil piisab õigel ajal õiges kohas sündimisest, kui sellega on korras, siis pole enam vaja üldse tööd teha.

Ilmalike valitsustega on sealkandis alati üks jama. Suht normaalne on siis, kui valitseb kuningas. Tavaliselt on seal kuningad üsna adekvaatsed ning peale selle et ise hästi elavad, üritavad ka alamate suhtes head olla. Vähemasti ma ei suuda ise midagi sobivamat valitsemise skeemi sealkandis välja pakkuda. Palju suurem segadus tekkib igasugu presidentaarsete ja parlamentaarsete valitsemise vormidega. Seal kui keegi korra presidendiks saab, siis elusast peast ta eriti erru minema ei kipu. Lahti saab säherdusest ainult kodusõja abil. Nii oli seis Iraagis, on Kasahstanis, Türkmenistanis, Tažikistanis, Usbekistanis, Süürias ja ega Egiptuseski olukord midagi paremat pole. Kuningate puhul on see meeldiv moment, et noblesse nagu oblige. Ikkagi sajandite pikkune valitsemise traditsioon ja üle keskmise varandus. Igasugu uusi tegijaid a la Assad Süürias, see noblesse oblige veidi vähem kui mitte sittagi. Plekki kühveldatakse ainult enda ja oma sugulaste taskutesse. Vähe sellest, kõigile riigi juhtivatele kohtadele pannakse omad inimesed. Vahet pole kas neil on mingeid eeldusi seda tööd teha või mitte. Kui ikkagi kiirelt on kultuuriministrit vaja, siis otsitakse kuskilt mägisest auulist mõni kauge sugulane ja pannakse pukki. Sest noh, ta on oma inimene. Pealegi tunneb tähti, kuigi mitte päris kõiki. Kõlbab kultuuriga tegelema küll.

Näiteks Süüria alaviidid, kelle hulka kuulub president Assad ja kes seda riiki valitsevad. Noh, kuigi alaviidid on islami üks sekte, on selle mõiste siiski laiem. Alaviidid moodustavad perekondi, perekonnad klanne ning kogu Süüria “saamalised” kohad on nende vahel ära jaotatud. Mis sest et alaviidid moodustavad seal vaid mingi ligi 10% elanikkonnast. Kõik teised on lihtsalt valel ajal vales kohas sündinud, ning neil ei ole reaalselt võimalust isegi mitte karjääri teha, seda enam ennast kuidagi elus realiseerida.

Nüüd ilmuvad välja mingid karvased turbanikandjad, kes hakkavad inimestele seletama, et islamiriigis on kõik omavahel vennad ja õed. Reaalsuses see muidugi nii ei ole. Aga mõnes mõttes on see siiski oluliselt parem kui näiteks Assadi režiim. ISIS-es on juhtivatel positsioonidel piisavalt täiesti suvalisi tegelasi, kes on karjääri teinud vaid tänu omaenda andekusele. Kas see siis pole demokraatlik? See on üks paljudest põhjustest, miks kohalikud ISIS-st toetavad. Pealegi on nad tihti tigedad igasugu Lääne demokraatide ja muude nooniuste peale, kes üritavad kohalikele mitte sobivat ühiskonna korda neile peale suruda. Ei saa öelda, et ka meie demokraatia külvajad viitsiks alati süveneda kultuurierisustesse ja neist mingeid järeldusi teha. Seega toetavad paljud ISIS-t lihtsalt protestist ning soovist parema elu järele.

Ja nüüd midagi just for lulz. Kuigi mitte ainult.

Olete midagi kuulnud Farfurist? Ilmselt mitte. Tegu on (oli) ühe Palestiina lastesaate “Tomorrow’s Pioneers” saatejuhiga. Koos väikese tüdruku Saaraga seletab kahtlaselt Miki – Hiirega sarnanev tegelane Farfur Palestiina lastele, kuidas asjadest aru saada.

Ma vist ei hakkagi pikalt kommenteerima, kes tahab see vaatab ja teeb järeldused.

Lisan ainult väikse kirjelduse, kes on selle saate kandvad tegelased.

Saara. Väike tüdruk, kes on põhiline saatejuht. Siiani on tal formaadis kõige paremini läinud.

Farfur. Palestiina libamikihiir. Veendunud islamist. Protsessi käigus lööb mingi imelik Iisraeli neeger ta surnuks.

Hazem. Farfuri onu. Rohkem nagu islami propagandistist saatekülaline.

Nahul. Mesilane modzahheed. Farfuri hea sõber. Andis otsad raske haiguse kätte, mida ei saanud ravida, kuna Gaza sektor oli juutide piiramisrõngas.

Assud. Jänes. Mingil imelikul kombel mesilase Nahul-i vend. Sattub pidevalt jamadesse. Kord varastas ta oma isa tagant veidi raha ja lapsed telefonihääletuse teel mõistsid talle  karistuseks käe maharaiumise. Ühekäeline Assud sai ilmselt oma eksimusest aru ning hukkus hiljem märtrina Iisraeli pommirünnaku ajal.

Nassur. Karu. Ilmub aeg – ajalt eetrisse. Kas ta hetkel veel elus on, selle kohta andmed puuduvad. Isiklikult minul on teatud kõhklused.

Et siis… Kuidas oleks kui võtaks enda hulka rohkem palestiinlasi? Ohjeldamatult palju palestiinlasi. Kohe kõik palestiinlased.  Palju toredaid inimesi, kes on selle saate najal üles kasvanud. Ma arvan et me oleme ka nende ees piisavalt süüdi. Elu on neil ka raske, ainult natsid ei soovi neid aidata.

Mõnu mõnu otsa, ei lõppe iial otsa.

Mis seis meil siis selle ohjeldamatult rikastava multikultuuriga on?

Kõigepealt – mida me näeme nende viimaste Süüra põgenike puhul. On seal neid, kes tõesti sõja eest jalust ära tahavad? On. On seal mugavuspõgenikke? Kindlasti on. Kusjuures palju.  On seal maskeerunud ISIS-e võitlejaid? Ma usun et veidi rohkem kui persetäis. On seal igasugu muud sorti karvaseid ja sulelisi, kes siiski on nõus tööle hakkama ja EL-i jaoks lisandväärtust kasvatama? Ka on. Ja üsna palju.

Mis me veel näeme? Näeme suurt hulka noori mehi põgenike seas. Näeme kuidas piiri ületamiseks topitakse piirivalvurite poole hirmunud lapsi. Nii kui piirivalve tagasi tõmbub kihutavad tekkinud prakku juba end valmis seadnud meestekarjad. Noh, ka Iisraeli pihta andsid palestiinlased tuld koolide ja lasteaedade katustelt. Et siis kui vastutuli kohale jõuab on hea kaamerate ees halada ja laste laipu demonstreerida. Väga tuttav tunne.

Mulle tundub, et kui kellelgi on sügavalt pohhui uppunud ja ära trambitud lastest, siis just neil põgenikel endil. Allah andis, Allah võttis.

Nojah, üle maailma levitati pilti uppunud poisikesest. Head pole siin midagi. Aga jällegi, me ei tea üldse mis põhjusel see pere paati istus. Kas nad põgenesid sõja eest või oli tõesti perepeale vaja uusi hambaid, nagu siin mõned uudisteresursid kuulutavad. Andke andeks, kogu juhtumi kurbuse juures mina end süüdi ei tunne. One dies, millions cry, millions die, no one cries.

Kohe alguse toon ära saksa juristide anektoodi. Juba naljakas eksole? Saksa komöödia või anekdoot kõlab sama hästi kui Valgevene vürtsikilu. Tegelikult õige ka, ta pole kolbigi naljakas, aga see eest õpetlik. Pealegi on ka Valgevene vürtsikilu (nagu ka krevetid ja parmesani juust) nüüd tänu onu Voldemari majandussanktsioonidele täiesti olemas.

Jalutavad kaks sakslasest kohtunikku pargis. Jalutavad, jalutavad, äkki jookseb ühe juurde ärritatut meeskodanik ja kukub sõimama. Kohtuniku koer olevat teda eile hammustanud ja nüüd nõuab mees sada eurot valuraha. Kui kohtunik keeldub maksmast lubab ta asja kohtusse anda. Kohtunik annab vabandades raha ära ja jalutuskäik jätkub. Mõlemad  mehed kõnnivad veel kaua vaikides. Lõpuks teine küsib:

“Kuule, sul ju ei ole koera, miks sa sellele tegelasele raha andsid?”

“Noh, ei ole jah. Aga kus kurat mina tean mida see kohus otsustab”.

Nüüd asja juurde.

2011 aasta juulis vägistas Põhja Aafrika varjupaiga taotlejast 15 aastane neeger Oslos Parlamendi hoone eest valge, 20 aastase neiu. Eks seksuaalkuriteod on seoses sisserändajatega loomulikult sagenenud. Mis muudab asja eriliseks?

Kõik toimus pärastlõunasel ajal, rahvarohkes kohas, turvakaamerate ees. Kõike jälgis in live kaks parlamendihoone Stortinget Security turvameest. Nood ei sekkunud, nagu ei sekkunud ka möödakäijad. Turvad helistasid välja politsei, kes jõudis kohale kui neeger üritas lesta tõmmata. Õnneks saadi ta kätte.

Hiljem esitas ajalehe Dagbladet ajakirjanik turvadele õigustatud küsimuse – miks te ei sekkunud? Vastus oli hämmastav. Turvad ei soovinud kaotada töökohta, kuna nad ei ole politsei ning nende tegevus oleks kergesti arvatud rassistlikuks. “ Me ju kutsusime politsei välja!” oli turvade nördinud kommentaar. Turvade otsene ülemus Gerrit Løberg oli üldse lakooniline – kurjategija tabati, olge rahul.

Mis siis toimus? Miks turvad tüdrukule appi ei läinud? Mina seal juures muidugi ei viibinud ja turvasid ma isiklikult ei tundnud. Seega teoreetiliselt on kõik võimalik. Ehk olid nad paadunud argpüksid, kes laua alla peitu läksid. Ehk olid nad perverdid, kes vaatepildist nii esteetilist kui seksuaalset rahuldust said. Ehk olid nad kaks esimest ühes pakendis, ehk Norra Tööpartei liikmed. Ei saa ju minna kurjategijat püüdma kui vaja on arutada piimakarja soolist võrdõiguslikkust ning planeerida järk järgulist piima joomisest keeldumist. Või ehk nad ehtsate norrakatena arutasid hoopis delfiinisõbralikku tuunikalapüüki. Kes seda teab.

Siiski ma olen üsna kindel, et turvad rääkisid tõtt. Mis nimetatud vägistaja neegrist edasi sai, ma ei tea. Ma pakun et ta lasti vabanduste saatel vabaks ning määrati igakuine  abiraha raskekujulise spermatoksikoosi raviks. Et ta saaks rahulikult prostituutide juures käia. Ega siis tema süüdi pole, et norralased 1720 aastal ehitasid laeva, mille ostsid inglased, kes 1730 aastal Cap Hoorni kindlust ründasid ja neegri vanavanavanaisa orjaks tegid. Kõiges on süüdi valged eurooplased. Kolonialismi raske igand.

Soovitan visata pilk peale ka sellele lingile.

http://www.theguardian.com/commentisfree/2014/sep/01/rotherham-child-sex-abuse-difficult-questions

Ja siis veel ka sellele palun. http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/crime/11391314/Rotherham-child-sex-abuse-scandal-council-not-fit-for-purpose.html

Järeldused selle kahe teksti põhjal oleksid lihtsad. Kui vaatame juurde veel eelnevalt ära toodud Ukraina ajakirjanik Tychkevich-i tähelepanekud, näeme kuidas primitiivse grupi esindajad, kes mõistavad ainult jõudu kasutavad ära peaasjalikult sotsialistlikust saastast koosneva Lääneriikide valitsuse abitust.

Võtame kasvõi näitena enam – vähem samas seisus oleva USA. Kas USA-s on abiraha toel parem elada kui tööl käies? Ei ole.

Kas USA vanglas on hea istuda? Võrreldes USA vanglaga on mõni Hollandi analoog ehtne sanatoorium. Kusjuures, kui sa enne USA vanglasse sattumist ei olnud rassist, siis seal sa selleks hakkad. Latiinod kügelevad omaette, valged omaette na niigerid omaette. Võõrale territooriumile tungimist sanktsioneeritakse anaalselt. Ma kujutan ette et Rootsi vanglas oleks sarnases situatsioonis valged vangid pandud kõiki teenindama ja hoovis kolm korda päevas valjusti kõigi käest andeks paluma.

Kuidas töötab USA politsei? Kui sul maanteel auto dokumente kontrollitakse, siis esimese asjana torgatakse tukk näkku. Ja siis hakatakse rääkima.

Kriminoloogia on siinkohal väga tähtis. Karistatu peab oma karistust tajuma. Kui eelmisel sajandil Paapua Uus Guineale maanteid hakati ehitama, puutusid teede ehitajad kokku probleemiga. Sisemaa hõimudel oli ikka veel kombeks peade lõikamine. Noh, kohalikud kõvemad tegijad kollektsioneerisid teiste hõimude esindajate päid. See tugevdavat nende sõjadeemonit. Nii et iga öö kippus mõni rannikuhõimude esindajast lihttööline kaduma minema.

Eks siis koloniaalvõimud üritasid asja kontrolli alla saada, ja hakkasid pealõikajaid vanglasse saatma. Kui nood sealt välja pääsesid, muutusid nad kohe autoriteetseteks hõimuliikmeteks, kuna olid reziimi vastu välja astunud. Pealegi väitsid nad ise, et vangla on igavesti lahe koht. Seal on jahe, ei pea tööd tegema ja süüa antakse kolm korda päevas.

Ma ei näe probleeme põgenikes. Ma näen probleeme vasakpoolsetes sitapeades kes on asja absurdini ajanud. Võtame näiteks kodanik Breiviku. Jah, selle sama kes Norra saarel safari korraldas. Vaatamata sellele, et Breivik ilmselt päris terve poiss ei ole, sai ta siiski aru asja sisust. Ta ei tulistanud Oslo kesklinnas neegreid, vaid läks paugutama hoopis Norra Tööpartei Noortelaagrisse. Tulistas ta põhiliselt norrakaid (ohvrite keskmine vanus oli 19,5 aastat, kuigi esines ka oluliselt nooremaid ja vanemaid) ehkki reporterid otsisid pärast hoolega välja mõned teistesse rassidesse ja rahvustesse kuuluvad ohvrid, mida siis ohjeldamatult promoti. Infoks niipalju, et Norra Tööpartei on kohalike vasakpoolsete pesa, mis põhiliselt seda immigrantide teemat arendabki.

Kui me nüüd võtame puhtalt tema teo tehnilise poole, siis kahtlemata saavutas ta eesmärgi. Norra ühiskonnas hakati rääkima sellest, kas neile ikka seda multikultit niiväga vaja on. Noh, ütleme nii, et inimeste tapmine midagi positiivset ei ole. Aga arvestame asjaolu, et raske on ennast teha kuuldavaks ühiskonnas kus kasvõi üks sõna immigrantide vastu kutsub esile vasakpoolsete seakisa ja natsiks tembeldamise. See on ka üks põhjus, miks isegi ennast tsentristina positsioneeriv poliitik eriti midagi nende vastu öelda ei julge.

Kuidas siis vasakpoolsed probleemi lahendavad? Mitte kuidagi ei lahenda. Taanis näiteks keelati kriminaalkroonikas üldse kurjategijate rassi ja rahvuse mainimine. Tulemuseks on see, et igasugu pagulaste vastased organisatsioonid saavad nüüd rahumeeli kõik kuriteod immigrantide kaela ajada. Rootsis ja Inglismaal paigutatakse immigrandid eraldi slummidesse. Tulemus on see, et isegi politsei ei julge sinna enam oma jalga tõsta.

Miks ei võta EL näiteks islamit kontrolli alla? Mida teeb analoogses situatsioonis Hiina? Neil on islam täiesti riiklikul tasandil reguleeritav. Mulladeks määratakse naisi, mis traditsioonilise moslemi juures kutsub esile sügava fallomorfi. Ühest küljest, religioosset ahistamist ei toimu. Teisest küljest pole see aga enam eriti klassiklaline islam, mis ongi eesmärgiks. Seega säilitab Hiina islami kui religiooni esindatuse, kuid muudab selle enesele sobivaks.  Kas siis EL näiteks ei toeta soolist võrdõiguslikkust vaimulike juures?

Miks ei võiks lugupidamatuse avalduse pärast vastuvõtja riigi suhtes maalt välja saata?

Miks ei võiks abirahad olla minimaalsed, et sundida inimest tööle, kui ta ise seda miskipärast ei taha? Või kui näiteks põgenik ei soovi kohalikku keelt õppida? Sest kui sa  oled elanud kümme aastat Rootsis ja ikkagi oskad ainult öelda midagi “ Unazungumza kiswahili, iä, iä Cthulhu fhtagn! Gib moniz! “siis on ikkagi midagi lahti sinu ja mitte Rootsiga.

Miks näiteks Ungari on süüdi kui registreerimata (pange tähele, neilt nõutakse  vaid registreerimist) põgenikke üle piiri ei lasta? Eksole… Ungari lihtsalt soovib, et põgenikud enne Ungari territooriumile astumist end kenasti järjekorda võtaks ja ära registreeriks. Põgenikele käib see jälle lihtsalt üle mõistuse. Kui põgenikud sitaga loopima hakkavad (sõna otseses mõttes, see on neil lemmiktrikk) siis jah, vahest saavad nad mõõdukalt malka. Ja juba kostub vasakpoolsete seakisa, et Ungari rikub inimõigusi.

Krahv Bathory vaatab sind nagu moslemit.

Krahv Bathory vaatab sind nagu moslemit.

Kes saab öelda, et tegemist on just nimelt põgenikega? Mis ajast pole riigipiirid enam puutumatud? Krt, proovigu oma kallite hõimuvendade, näiteks Iraanlaste juures nii tara pikali joosta, saavad väga kiirelt tina. Ja pange tähele, mitte ükski konn ei köhi.

Miks on Euroopa kõige ees süüdi? Mina leian et ei ole. Üldse ei ole. Vaata, mu väike karvane sõber… Sul on riided seljas ja sa oled söönud. Sul on ka ligipääs internetile, kui sa mu teksti loed. Aga tead, et see ei ole normaalne? Väga suurel jaol maailma elanikkonnast selliseid boonuseid ei ole. Ja selles ei ole keegi süüdi. Kui siis nemad ise. Jah, teiste aitamine on hea asi, aga senikaua kuni ise ebamugavust ei tunne.

Mina eelistan et hüved oleks minuga sarnastel inimestel. Näiteks eurooplastel. Ja kuna hüved siin on, siis on see suuresti tänu eurooplaste endi ettenägelikkusele ja töökusele. Kui vaja siis ka agressiivsusele. Nii lihtsalt on. Ja mul on vastik vaadata kuidas igasugu sotsid ja muu saast seda mingi idealistliku jama tõttu maha mängivad.

Neegrid läinud, neljapäev. (Vana Vigala vanasõna)

Kui aus olla, siis Eesti reaktsioon kutsub mul esile ohjeldamatult lulz-e. Väga lõbus on.

Eriti väited, et kui üks põgenik juba sees, siis tulevad teised järgi.

Vaadake… Kui mõni põgenik juba on otsustanud Eestisse elama asuda, siis see tähendab et tal tõesti on kodumaal ikka selline perse majas, et pole tõesti rohkem kuhugi minna. Ja tõesti, ma leian et sellist inimest võiks aidata. Eestis pole eesltastelgi elu mingi eriline meelakkumine. Ja kujuta nüüd ette, et sellele lisandub stabiilne oht kannaga näkku saada, kui juhtud neeger olema. Sest noh, kui juba neeger oled, siis naguinii pede kah.

Ma ei usu iial, et siia mõni mugavuspõgenik saabuks. Sel lihtsal põhjusel et siin pole sittagi mugav. Loogiline eksole.

Mida see mugavuspõgenik siit otsib? Ilusat loodust? Noh, võtku siis, ega meile vähemaks jää. Tal on siis hea maitse, äkki on ka inimene hea.

Naisi? Issver, selleks ei pea siia kolima. Juba kakskümmend aastat käivad Rootsi abiraha peal türklased Amigos ja Venuses naisi lantimas. Ja nagu ma tean siis paljud on omale isegi abikaasa leidnud. Igatahes nikuikaldus neid ei kollita.

Vaadake, nii tava – kui eurovatnikutel on üks oluline joon. Loodusrahvana on neil üliterav taju. Nad tunnevad iga kehaosaga, et neid hakatakse kohe peksma. Ja see sunnib ka kõige kompleksivabamaid ennast kontrolli all hoidma. Vaadake Venemaad. Küll ta võitleb USA-ga (omast arust) Ukrainas, küll Gruusias, küll Süürias. Aga ehk siis võtaks kohe Alaska ka tagasi või mis? Vastus on kindel ei. A la – egas me lollid ole, seal saab ju vastu hambaid. Sama lugu on ka eurovatnikutega. Näiteks need naisõiguslased, kes siin pissuaaride seksistliku olemuse vastu üritusi korraldavad. Ma ostaks neile küll kohe piletid Pakistani. Ma olen täiesti veendunud, et nende jõudu ja energiat oleks seal palju rohkem vaja. Neile on ka seda pakutud. Niipalju kui mina tean, siis idee neis mingit erilist entusiasmi ei tekita.

Lihtsalt inimesed peaks olema valvel ja kiirelt sekkuma, kui kedagi nurga taga vägistatakse. Mitte nagu Norras. Seda ka juhul, kui vägistajaks on kohalik.

Lihtsalt ärge kartke sekkuda. Arglikumaid tegelasi kui arabid pole olemas. Ja sõdivad nad isegi halvemini kui venelased. Põhiline on lööma ajal mitte lasta neil rämedat arvulist ülekaalu saavutada, mis on vahest keeruline, sest ilma selle va rämeda arvulise ülekaaluta nad lööma ei tule. Seepärast veelkord – ärge kartke sekkuda.

See pagulaste keskuse põletamine… No ma pole midagi nii lolli veel näinud. Mis see keskus neid segas? Kuulge, ekstremistid, võtke asja nii – selle jamaga tõstsite te rahva sümpaatiat pagulaste vastu mitme pügala võrra. Pealegi keskus ei läinud põlema ka. See nagu sümboliseeriks.

Igatahes mina hakkan varsti moslemiks ja võtan omale kolm (maksimum neli) vaat sellist. Mis on siis? Kuradi natsid...

Igatahes mina hakkan varsti moslemiks ja võtan omale kolm (maksimum neli) vaat sellist. Mis on siis? Kuradi natsid…

Aga kogu see ülejäänud tsirkus on küll üle mõistuse.

Ojulind feilis mingi aeg tagasi haledalt oma poliitikasse tagasipöördumisega. No ei ole mammil midagi öelda. See eest nüüd leidis omale niši. Kriiskab nii nagu teda juba kümme aidsihaiget somaallast vägistaks. Ja on ropult õnnelik, valijaskond on leitud. Sama käib selle külarabi kaabuga Helme kohta.

Taavi “Hamster” Rõivas on üldse või sees. Rahvas on selle põgenike jama peale kütuseaktsiisi tõusu üldse ära unustanud. Teate mis see tähendab? Seda, et varsti saab Eesti majandus tõsise põntsu. Aga kedagi ei huvita, siin on ju süvenemist vaja.

Sama taktikat kasutab meie idanaaber Voldemar. Tema ka suunab oma kodanike huvi Ukraina vastu. Et kuidas ikka seal venelastest borši keedetakse jne jne. Töötab ka meie puhul. Ega siis ilma asjata venelased soome – ugri geneetika baasil meile kõige lähedasemad pole. Mul paljud tuttavad fantaseerivad, et milline oleks Eesti, kui ta oleks suurriik. Vaadake ida poole. Umbes midagi sellist olekski.

Nii rahvas ei märkagi, et riiki juhivad ametnikest tölplased. Ja nende elektoraat on samasugune. Kui Eesti tegigi 90-ndatel hea stardi, siis kaugelt mitte tänu täna pumba juures istuvatele klounidele. Rõivas ei saanud siis isegi mitte ööklubis molli. Noh ja meie kallis elektoraat ikka hääletab ühtede ja samade nägude poolt. Isegi kui Unzip kõigile näkku irvitab, et mis kriis, tule kosmos appi.

Ja üldse… meile kuluks siin aasta – poolteist ISIS-t ära küll. Kui meil varguse eest käsi maha võetaks, siis Riigikogu hääletaks ammu juba pedaalidega.

Samas ei tasuks Ida – Euroopa mõju EL-ile alahinnata. Pagulastemassid osutavad tegelikult hetkel Lääne – Eurooplastele tõsise teene. Ehk hakkab tavakodanikele kohale jõudma, et poliitkorrektsus ja poliitmasohhism on vaja ära lõpetada. Ka meie saame siinkohal oma panuse anda. Nagu ennist ütlesin, siis meil on õnneks lillelapsi, elukunstnikke ja muid kaunishingi suht vähe ning inimesed hindavad rahvuslust. Seepärast kutsun inimesi üles jõudumööda edastama Brüsselisse sõnumit – nemad pole ainsad eurooplased. Ka meil on omad väärtused. Ja nad pole sugugi halvemad kui teiste omad. Kui vasakpoolsete võimutsemist praegu mitte piirata, siis tulevikus võib tõesti jõuda sõda jälle ka Euroopa pinnale.

Ärge vähemalt poliitkorrektsusega kaasa minge. Neeger on Islandil ka neeger. Eestikeelne sõna “neeger” pole halvustav. Ei minul ega kellelgi teisel. See lihtsalt on selline sõna. Kas ma olen väga paha, kui mul on sügavalt savi, et mingile Rootsi somaallasele see sõna ei meeldi?

Selle kõigega ei tasu siiski aga hetkel väga liiale minna… sest… kohe seletan. Õnneks on see ka viimane osa.

Tõde on kusagil olemas, aga sinna ta jääb.

Ma olen korduvalt maininud, et ei kannata vandenõuteooriaid. See teeb elu liiga lihtsaks. Ja valeks.

Aga ma ei saa aru ühest asjast – mille kuradi pärast need põgenikud alles nüüd hoo sisse võtsid? Kas see sõda algas eile? Ei alanud.

Kui me arvestame kodanik Putini hübriidsõjaga, siis peame meeles pidama ühte asja. Kuna ta nii majanduslikult, poliitilisels kui ka sõjaliselt ei ole võrdne vastane Läänele, siis on tema meetodiks ainult propa. Propaganda peab üles leidma vastuolud Euroopa Liidu sees, vastuolud USA ja Euroliidu vahel ning neid ekspluateerima.

Hetkel suhtumine nendesse nn. põgenikesse võib küll saada teatud tülide allikaks Lääne ja Ida – Euroopa vahel. Mis sisuliselt on Voldemarile väga kasulik.

On väga seda moodi, et nende põgenike Euroopasse suunamine toimub üsna hästi koordineeritult. Ilmselt eriteenistustel on selle kohta rohkem inffi, kuid nad otse loomulikult seda minuga jagama ei tule. Et eks ma siis niisama… ise mõtisklen omaette.

Share

4 kommentaari Üle kõige maailmas vihkan ma rassismi ja neegreid.

 • Väga huvitav lugemine. Mõnusalt põhjalik. Sattusin siia

  https://blogirull.ee/

  kaudu. Mis kultuuride erinevusse puutub ja “formaalsesse mõtlemisse”, siis inimesed erinevad selle poolest, kuidas nad tajuvad konteksti, kontekst sõltub inimeste varasematest kogemustest, kool kaasa arvatud, ning oma enda tajutava konteksti raames erinevad inimesed ka selle poolest, et kui mitu käiku nad malet mängides mängupuus ette tavatsevad mõelda. Edasine on puhas darwinism, et milline kultuuri-looma-liik kombineeritult oma füüsiliste võimete ja ressurssidega peale jääb.

  Teemakohaselt saan ka lisada, et nii nagu inimene kui putukatest meeletult targem olevus, ei ole suvatsenud putukaid, näiteks sipelgaid, välja suretada, sest see oleks lihtsalt mõtetuaja-kulu, nii saab olema ka intelligentide ja usuhulludest vägivallatsejatega: sarnaselt sipelgatele need usuhulludest vägivallatsejad elimineeritakse piirkondadest, kus nad ette jäävad. Elimineerimine võib tähendada lisaks tapmisele ka lihtsalt deporteerimist. Samas, sellist probleemi, et “pole piirkonda, kes vastu võtaks” tegelikult ei leidu, sest Aafrikas, somaalias, on ei-kellegi-maa ja kui kõlbab sõjaliselt vallutada Iraaki, Afganistani, siis sobib sõjaliselt maha lüüa ka mõned kesk-Aafrika sõjardid, et sinna piirkonda deporteeritavate inimeste, mitte vangi-laager, aga asundus, luua.

 • Juhuslik möödakäija

  Ei tunne autorit, kusagilt sotsiaalmeedia kaudu sattusin lugema. Päris huvitav, ilmselt jäin koloriitse väljendusviisi tõttu lugema ja mõtlesin, et arutleva, aga osalt teistsuguste vaadetega inimesega võiks lausa diskussiooni astuda. Viitad Tulvistele ja sellele, et mitte-õhtumaistes kultuurides on loogiline või teaduslik mõtlemise tüüp puudu. Kas ei ole pigem nii, et meil siin Eestiski on küllalt palju inimesi, kellele pole selline mõtlemine koolist külge jäänud? Ja et samas neis mitte-õhtumaistes maades on ikkagi natuke inimesi, kellel seda on, lihtsalt osakaal ühiskonnast võib olla väiksem. Ja see vahe ei pruugi olla ammugi enam nii suur kui varem. Viimaste aastakümnetega on hariduse tase ja elatustase arengumaades tublisti läänemaailmale järgi jõudnud, aga me ei kipu seda märkama, vaid keskendume üksikutele keerulistele juhtumitele nagu Afganistani kitsekarjused. (vt nt Hans Roslingu TED loenguid). Kindlasti jõuab nii pagulaste kui majandusmigrantidena Euroopasse ka loogilise mõtlemisvõimeta ehk suht rumalaid, nõmedaid ja ohtlikke inimesi. Aga neid on siin juba varasemast küllalt olemas kah, protsentuaalset osakaalu väga ei muuda.

  Kui probleemiks on aga sotsiaalabi najal elamine ja selle jätkusuutmatus, siis milleks üldse pagulaste teema sisse tuua? Sotsiaalabi najal elatakse siis, kui sotsiaalabi on rikkalikult. Elavad nii pärismaalased kui uustulnukad. Aga nagu sa ütlesid, Eestisse ei tahaks niikuinii keegi tulla. Hoiame siis sotsiaaltoetused madalal ja seda probleemi ei tekigi kunagi?

 • Kristiina

  Hea kirjutis. Aga poliitiliselt mitte päris vastuvõetav. Materdab vasakpoolseid sotse ja muid lillelapsi, kuid kas parempoolsus ja (rööv)kapitalism pole mitte nii eilne päev. Kas kapitali koondumine järjest väiksema inimrühma kätte isereguleeruva kapitalismi ja parempoolsuse tingimustes pole probleem? Kas kehvast perest pärit töökal ja andekal lapsel ei peaks olema samasugused võimalused areneda ja end ühiskonnas väärilisele positsioonile üles töötada kui rikka pere lapsel? Kui need pole kuidagi olulised küsimused ja oluline on ainult rahvuslus, siis olen sellise Eesti vastu. Kui pole unistust paremast maailmast siis pole ka mõtet elada ja oma lapsi kasvatada sellele maale ning selles keeles leian ma.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>